دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ / ۱۱:۲۶
سرویس : همدان
کد خبر : ۱۵۷۰۷۴
گزارشگر : ۶۷

10 نوعروس فامنینی به خانه بخت رفتند

(شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۶) ۱۱:۲۶

10 نوعروس تحت حمایت کمیته امداد شهرستان فامنین با دریافت جهیزیه به ارزش 30 میلیون تومان به خانه بخت رفتند.

مدیرکمیته امداد شهرستان فامنین به تشریح اقدامات انجام شده برای امر ازدواج جوانان تحت حمایت پرداخت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علی فرهادلوئی، مدیر کمیته امداد شهرستان فامنین با بیان اینکه طرح ازدواج آسان با هدف تامین جهیزیه نوعروسان مددجو با مشارکت مردم و خیران  برگزار شد، گفت: ازدواج آسان از طرح‌های فرهنگی و معنوی کمیته امداد برای جوانان تحت حمایت است که هر ساله با هدف تامین جهیزیه برای زوج های جوان تحت حمایت  اجرا می‌شود.

وی افزود: علاو بر اهداء جهیزیه به زوج های جوان تحت حمایت، مشاوره رایگان ازدواج و ارائه بسته های تشویقی شامل کمک هزینه دو برابری ازدواج، پرداخت اجاره مسکن، پرداخت کامل شهریه دانشجویان و همچنین تسهیلات اشتغال زایی  ارائه می شود.

مدیر کمیته امداد شهرستان فامنین ادامه داد: 10 نوعروس تحت حمایت کمیته امداد شهرستان فامنین با دریافت جهیزیه به ارزش 30 میلیون تومان به خانه بخت رفتند.

فرهادلوئی با اشاره به اینکه در سال گذشته به 62  نفر از زوج های جوان کمک هزینه جهیزیه و هدیه ازدواج اهدا شد، بیان کرد: 175 میلیون و 600 هزار تومان برای آنان هزینه شد که  108 میلیون تومان آن را خیران و مابقی را از منابع امداد پرداخت کردند.

وی با بیان اینکه کلیه نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد از خدمات مشاوره ای ازدواج بهره مند می شوند، افزود: خدمات مشاوره ای و کارگاه های آموزشی با هدف ازدواج آگاهانه و پیشگیری از آسیب های اجتماعی به مددجویان تحت حمایت ارائه می شود.

مدیر کمیته امداد شهرستان فامنین به آمار پایین طلاق در بین مدجویان تحت حمایت نسبت به سایر افراد جامعه اشاره کرد وگفت: برگزاری کلاس های آموزشی در زمینه ازدواج، ارائه خدمات مشاوره رایگان قبل، بعد و حین ازدواج به زوج های جوان از جمله دلایل کاهش آمار طلاق در بین زوج های جوان تحت حمایت کمیته امداد است.

 انتهای پیام


تعداد بازدید : ۲۲۷پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید