دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ / ۱۲:۱۶
سرویس : همدان
کد خبر : ۱۵۷۱۳۱
گزارشگر : ۶۷

افتتاح آموزشگاه قالیبافی برای مددجویان گل تپه‌ای

(دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۶) ۱۲:۱۶

آموزشگاه قالیبافی در روستای شیخ جراح برای ۱۵ نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد شهر گل تپه راه‌اندازی شده است.

رئیس کمیته امداد شهرگل تپه از افتتاح آموزشگاه قالیبافی در روستاهای مناطق محروم این شهر خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ اسماعیل عزیزی رئیس کمیته امداد شهرگل تپه با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال «اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال» بیان کرد: یکی از برنامه‌های ارزشمند این نهاد برای ایجاد اشتغال و تولید، برگزاری دوره‌های آموزش مهارت فنی و حرفه‌ای برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد است.

رئیس کمیته امداد شهرگل تپه بیان کرد: آموزشگاه قالیبافی در روستای شیخ جراح برای ۱۵ نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد شهر گل تپه راه‌اندازی شده است.

عزیزی با بیان اینکه مدت زمان دوره‌های این آموزشگاه‌ها سه ماهه خواهد بود گفت: حرفه‌آموزان در صورت موفقیت در آزمون، گواهی مهارت را از سوی سازمان فنی و حرفه‌ای دریافت خواهند کرد که پس از گدریافت گواهی وام خوداشتغالی در رشته مربوطه به این افراد پرداخت می‌شود.

وی هزینه پرداخت شده این دوره از آموزشگاه را 18 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: برای هر کارآموز مددجو یک میلیون و 200 هزار تومان پرداخت شده است.

قنبری، فرماندار کبودرآهنگ در مراسم افتتاحیه آموزشگاه قالیبافی خواستار توسعه طرح های آموزشی و اشتغال در مناطق دور افتاده و روستایی شد و از سایر سازمان ها خواست که در این زمینه همکاری لازم را با کمیته امداد داشته باشند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۱۶پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید