دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ / ۱۴:۳۲
سرویس : همدان
کد خبر : ۱۵۷۱۶۸
گزارشگر : ۶۷
در ۵ ماهه نخست امسال محقق شد

فامنینی‌ها 65 میلیون تومان زکات‌ پرداخت کردند

(دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۶) ۱۴:۳۲

مردم شهرستان فامنین طی پنج ماهه سال جاری 65 میلیون تومان به عنوان زکات واجب و مستحبی پرداخت کردند که از این مبلغ ۳۲ درصد در بخش پروژ ه های عام المنفعه و ۶۸ درصد در امورمحرومان هزینه می شود.

مدیر کمیته امداد شهرستان فامنین آماردریافت مشارکت های مردمی در زمینه زکات در پنج ماه نخست امسال را اعلام کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علی فرهادلویی، مدیر کمیته امداد شهرستان فامنین با بیان اینکه زکات از واجبات مالی و عبادی است، گفت: اگر زکات اموال به موقع پرداخت شود بیشتر مشکلات اقتصادی برطرف می شود.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته 375 میلیون تومان زکات در این شهرستان جمع آوری شد.افزود: مردم شهرستان فامنین طی پنج ماهه سال جاری 65 میلیون تومان به عنوان زکات واجب و مستحبی پرداخت کردند که از این مبلغ ۳۲ درصد در بخش پروژ ه های عام المنفعه و ۶۸ درصد در امورمحرومان هزینه می شود.

مدیر کمیته امداد شهرستان فامنین در ادامه گفت : تامین جهیزیه، درمان بیماران، احداث ، تعمیر مسکن مددجویان نیازمند، اطعام نیازمندان،تامین کمک معیشت و مخارج روزانه فقرا از موارد مصارف زکات است.

فرهادلویی با اشاره اینکه نهادینه شدن فرهنگ پرداخت زکات دارای ثمرات مختلفی است، افزود: امیدواریم با حضور بیشتردر بین مردم و تبلیغ چهره به چهره زکات پردازان، افراد بیشتری به پرداخت این فریضه واجب تشویق شده و محرومیت کاهش پیدا کند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۳۲پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید