اخبار

جمع‌آوری 242 میلیون تومان زکات در لالجین

جمع‌آوری 242 میلیون تومان زکات در لالجین
رئیس کمیته امداد شهرستان لالجین گفت: در هشت‌ماهه نخست امسال 242 میلیون تومان زکات در این شهرستان جمع‌آوری‌شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، قاسم کرمی، رئیس کمیته امداد شهرستان لالجین گفت: در هشت‌ماهه نخست امسال 242 میلیون تومان زکات در این شهرستان جمع‌آوری‌شده است.
وی با اشاره به اینکه شهرستان لالجین دارای 18 روستا است، گفت: با تشکیل جلسات متعدد در سطح بخش و روستاها تلاش گردیده که ضمن فرهنگ‌سازی پرداخت زکات و اجرای یک حکم الهی واجب، نسبت به سازمان‌دهی هسته‌های جمع‌آوری زکات در روستاها برای افزایش درآمد گامی مؤثر برداشته شود.
کرمی ادامه داد: در سال 96 اداره لالجین راه‌اندازی نشده بود، ولی در مقایسه با میزان درآمدی که از طریق کمیته امداد شهرستان بهار از این منطقه جمع‌آوری‌شده بود اکنون به رشد 101 درصد رسیده‌ایم که امیدواریم تا پایان سال موفقیت افزایش یابد و در سال 98 با رشد بیشتر درآمد از این ظرفیت در رفع محرومیت استفاده مطلوب‌تر و بیشتری داشته باشیم.
رئیس کمیته امداد شهرستان لالجین با اشاره به اینکه 47 میلیون و 232 هزار تومان زکات واجب جمع‌آوری‌شده است، گفت: 27 میلیون و 368 هزار تومان زکات مستحبی بوده است.
کرمی ادامه داد: 87 میلیون و 810 هزار تومان زکات فطریه، زکات پروژه به مبلغ 79 میلیون و 590 هزار تومان درمجموع میانگین جمع‌آوری زکات در سال جاری بوده است.
انتهای پیام

۹ دی ۱۳۹۷ ۱۰:۵۱
تعداد بازدید : ۱۰۷
کد خبر : ۱,۱۷۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید