اخبار

برگزاری دوره تربیت‌معلم قرآن ویژه مددجویان شهرستان فامنین

برگزاری دوره تربیت‌معلم قرآن ویژه مددجویان شهرستان فامنین
رئیس کمیته امداد شهرستان فامنین گفت: برای اولین بار دوره تربیت‌معلم قرآن ویژه مددجویان در شهرستان فامنین افتتاح شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علی فرهاد لویی، رئیس کمیته امداد شهرستان فامنین با اشاره به اینکه آموزش قرآن کریم برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد شهرستان فامنین یکی از اهداف راهبردی و فعالیت‌های اصلی حوزه فرهنگی این نهاد است که در قالب طرح ترنم نور اجرا می‌شود، گفت: 58 نفر تاکنون در این دوره‌ها شرکت کرده‌اند و موفق به یادگیری روخوانی قرآن شده‌اند که تعداد 40 نفر از آن‌ها ساکن در روستاهای محروم و دورافتاده هستند.
وی ادامه داد: با توجه به نیاز روستاهای شهرستان به معلم قرآن تصمیم گرفته شد در تداوم طرح ترنم نور دوره تربیت‌معلم قرآن نیز باهدف تأمین معلم موردنیاز برگزار شود که تعداد 40 نفر از خواهران واجد شرایط و دارای تحصیلات دیپلم و بالاتر ساکن در روستاها شناسایی و برای شرکت در دوره دعوت شدند.
رئیس کمیته امداد شهرستان فامنین بابیان اینکه مدت این دوره که با همکاری بنیاد قرآن استان همدان و سازمان تبلیغات اسلامی برگزار می‌شود، 130 ساعت است، گفت: پس از اتمام دوره نیز آزمون عملی و کتبی به عمل خواهد آمد و گواهی معتبر پایان دوره تربیت‌معلمی قرآن در بخش آموزش روخوانی دریافت خواهند کرد.
همچنین در مراسم افتتاحیه این دوره صدیق رئیس بنیاد قرآن استان همدان با اشاره به اهمیت آموزش قرآن در روستاها، تربیت‌معلم قرآن را نخستین گام در این مسیر ذکر کرده و از توجه کمیته امداد به مقوله آموزش قرآن در بین مددجویان تشکر کرده و آمادگی بنیاد قرآن جهت هرگونه همکاری و مساعدت را اعلام نمودند.
فرهاد لویی در ادامه به حضور 100 مددجوی فامنین در مراسم گرامیداشت 9 دی اشاره کرد و افزود: 9 دی یکی روزهای حساس و سرنوشت‌ساز در تاریخ شکوهمند انقلاب است که باید همیشه گرامی داشته شود و به همین مناسبت با دعوت از 100 نفر از بانوان تحت حمایت و با حضور سخنرانان مختلف برگزار شد.
انتهای پیام

۱۵ دی ۱۳۹۷ ۱۳:۳۰
تعداد بازدید : ۱۱۶
کد خبر : ۱,۲۱۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید