اخبار

رئیس کمیته امداد شهرستان تویسرکان خبر داد؛

برگزاری دوره‌های آموزشی کاشت گیاهان دارویی

برگزاری دوره‌های آموزشی کاشت گیاهان دارویی
رئیس کمیته امداد شهرستان تویسرکان گفت: با همکاری شرکت ابن‌سینا در خصوص کاشت گیاهان دارویی دوره‌ای رایگان برای 108 نفر از مجریان طرح‌های کشاورزی، متقاضیان وام‌های کشاورزی و سایر مددجویانی که دارای زمین کشاورزی هستند برگزارشده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد مرادی، رئیس کمیته امداد شهرستان تویسرکان با اشاره به اینکه با همکاری شرکت ابن‌سینا در خصوص کاشت گیاهان دارویی دوره‌ای برای 108 نفر از مجریان طرح‌های کشاورزی، متقاضیان وام‌های کشاورزی و سایر مددجویانی که دارای زمین کشاورزی هستند برگزارشده است، گفت: این دوره‌ها به‌صورت رایگان در سالن اجتماعات این نهاد برپاشده است.
وی در ادامه به برنامه‌های واحد خودکفایی برای توانمندسازی خانواده‌ها اشاره کرد و هدف برگزاری این جلسه را آگاهی کشاورزان نسبت به کاشت گیاهان دارویی، درامد زایی و بازاریابی مناسب عنوان کرد.
مرادی در ادامه عنوان کرد: مددجویانی که علاقه‌مند به کاشت گیاهان دارویی هستند، به آن‌ها وام تعلق‌گرفته و ازلحاظ مالی از آن‌ها پشتیبانی به عمل خواهد آمد.
رئیس کمیته امداد شهرستان تویسرکان بابیان اینکه هدف این نهاد این است که خانواده‌ها بتوانند کار و تلاش، فعالیت و درآمدزایی داشته باشند و روی پای خود بایستند، ادامه داد: در پایان دوره نیز آموزش‌هایی در خصوص آموزش کاشت گیاهان دارویی شامل گل‌گاوزبان، گل محمدی، زرشک و زعفران به مددجویان ارائه شد و همچنین توضیحاتی در مورد صدور مجوز فعالیت، برگزاری دوره‌های آموزشی رایگان تخصصی، بیمه و سایر موارد به مددجویان ارائه شد.
وی همچنین گفت: با همکاری سپاه ناحیه شهرستان تویسرکان و بسیج جامعه پزشکان در غالب گروه‌های جهادی به مدت چهار روز و با همکاری 17 نفر از پزشکان متخصص و فوق تخصص اقدام به درمان و ویزیت 345 نفر از مددجویان نموده‌اند.
محمد مرادی بابیان اینکه خدمات به مددجویانی ارائه شد که از مشکلات جسمی رنج می‌برند، ادامه داد: خدمات پزشکی، دندان‌پزشکی و بینایی‌سنجی و عینک به‌صورت رایگان ارائه‌شده است.
انتهای پیام

۸ بهمن ۱۳۹۷ ۱۰:۱۶
تعداد بازدید : ۸۷
کد خبر : ۱,۴۱۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید