اخبار

خیران ملایری در 10 ماهه امسال یک میلیارد و 144 میلیون تومان زکات پرداخت کرده‌اند

خیران ملایری در 10 ماهه امسال یک میلیارد و 144 میلیون تومان زکات پرداخت کرده‌اند
رئیس کمیته امداد شهرستان ملایر گفت: 555 میلیون تومان زکات پروژه، 100 میلیون تومان زکات سهم محرومان، و زکات مستحبی را نیز 66 میلیون تومان اعلام کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، تیمور کرمی مقدم، رئیس کمیته امداد شهرستان ملایر گفت: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، آیین شکرگزاری زکات در مسجد جامع روستای خردمند شهرستان ملایر از سوی کمیته امداد، دهیاری و شورای اسلامی روستای خردمند با حضور معاون استاندار، فرماندار ویژه شهرستان ملایر، امام‌جمعه ملایر و مسئولان شهرستان برگزار شد.
رئیس کمیته امداد شهرستان ملایر با اشاره به جمع‌آوری یک میلیارد و 144 میلیون تومان زکات در 10 ماهه امسال در ملایر، افزود: این میزان شامل زکات مستحبی، زکات پروژه، زکات سهم محرومان و زکات فطریه است.
کرمی ‌مقدم میزان جمع‌آوری زکات فطریه را 423 میلیون تومان، زکات پروژه را 555 میلیون تومان، زکات سهم محرومان را 100 میلیون تومان و زکات مستحبی را نیز 66 میلیون تومان اعلام کرد.
وی بابیان اینکه جمع‌آوری این میزان زکات پروژه از 15 روستای شهرستان بوده است گفت: این میزان زکات در همان روستاها و در بخش بهسازی، ساخت مسجد، غسالخانه و حسینیه هزینه خواهد شد.
رئیس کمیته امداد شهرستان ملایر اضافه کرد: سال گذشته 800 میلیون تومان زکات در ملایر جمع‌آوری‌شده که این میزان در سال جاری رشد بالایی داشته و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال زکات شهرستان به یک میلیارد و 177 میلیون تومان برسد که بیش از 350 میلیون تومان از سال گذشته بیشتر است.
کرمی مقدم بابیان اینکه ملایر طی سال‌های اخیر در جمع‌آوری زکات رتبه برتر استان را داشته است، از جمع‌آوری 16 میلیون تومان زکات سهم محرومان در روستای خردمند خبر داد و افزود: این روستا امسال در بخش زکات محرومان رتبه برتر شهرستان را دارد.
در پایان این مراسم از 30 نفر از کشاورزان پرداخت‌کننده زکات در روستای خردمند تقدیر و تشکر به عمل آمد.
در این مراسم، حجت‌الاسلام‌والمسلمين برقراری، امام‌جمعه ملایر گفت: با پرداخت زکات برکت سرازیر می‌شود
و با اشاره به اینکه دین مبین اسلام دین کامل و جامع برای بشریت است، ادامه داد: تمام دستورات اسلام با برنامه بوده و برای آسایش و امنیت انسان تدوین‌شده است.
وی با اشاره به اینکه پرداخت زکات به‌عنوان یکی از فریضه‌های مؤکد اسلام همواره مورد تأکید قرارگرفته است گفت: مال افراد هرگز با دادن زکات نه‌تنها کم نخواهد شد، بلکه برکت هم پیدا می‌کند.
وی ضمن تقدیر از پرداخت‌کنندگان زکات در ملایر گفت: پرداخت زکات برای کمک به محرومان، ساخت و آبادانی روستاها باعث سرازیر شدن برکت به زمین خواهد شد.
انتهای پیام

۱۰ بهمن ۱۳۹۷ ۰۹:۰۷
تعداد بازدید : ۱۰۱
کد خبر : ۱,۴۲۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید