اخبار

253 جلسه مشاوره فردی و گروهی برای مددجویان همدانی برگزارشده است

253 جلسه مشاوره فردی و گروهی برای مددجویان همدانی برگزارشده است
رئیس کمیته امداد منطقه یک همدان گفت: 399 نفر از مددجویان همدانی از جلسات مشاوره و راهنمایی فردی و گروهی در سال جاری بهره‌مند شده‌اند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، جعفر بهرامی خشنود، رئیس کمیته امداد منطقه یک همدان بابیان اینکه
250 مشاوره فردی توسط مشاوران و کلینیک‌های طرف قرارداد با کمیته امداد ارائه‌شده است، گفت: 111 جلسه راهنمایی فردی نیز د برای مددجویان برگزارشده است.
وی بابیان اینکه مشاوره‌ها در زمینه‌های مهارت شاد زیستن، مهارت‌های ارتباطی، مشخصه‌های اصلی سلامتی، روانشناسی مثبت نگر و امید به زندگی، مهارت فرزند پروری، مهارت زندگی، آشنایی با آسیب‌های نوپدید، عدم سازش فرزندان با والدین، کنترل خشم، تفاوت‌های روان‌شناختی بین زوج‌ها، مهارت حل تعارض، ملاک و معیار انتخاب همسر، مهارت جرئت ورزی و قدرت نه گفتن است، ادامه داد: سه مشاوره گروهی و 35 راهنمایی گروهی نیز از خدمات دیگر ارائه‌شده به مددجویان از ابتدای سال جاری بوده است.
بهرامی خشنود ادامه داد: مشاوره‌ها به زنان دارای سرپرست زندانی، زنان سرپرست خانوار، جوانان در آستانه ازدواج، دانش آموزان، دختران بازمانده از تحصیل، همسران جوان، زنان دارای همسر ازکارافتاده ارائه می‌شود.
رئیس کمیته امداد منطقه یک همدان همچنین با اشاره به اینکه 70 مشاوره نوعروس، 20 مورد مشاوره ترک تحصیلی که موجب برگشت آن‌ها به تحصیل شده است نیز ارائه‌شده است، گفت: 13 نفر از مددجویان نیز از ابتدای سال ازدواج مجدد داشته‌اند و سه نفر به زندگی قبلی خود بازگشته‌اند.
وی همچنین گفت: کاهش اختلافات خانوادگی، کاهش افت و ترک تحصیل، ارتقا سلامت روان مخاطبان، توانمند شدن افراد در آستانه ازدواج برای کمک به ازدواج سالم، تصحیح باورها و نگرش‌های نادرست در خصوص وظایف و انتظارات از همسر از نتایج مشاوره‌های ارائه‌شده به گروه‌های هدف بوده است.
جعفر بهرامی خشنود در پایان گفت: از ابتدای سال جاری برای مشاوره‌های فردی و گروهی حدود سه میلیون تومان هزینه شده است.
انتهای پیام

۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ۰۹:۳۱
تعداد بازدید : ۱۰۷
کد خبر : ۱,۴۵۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید