اخبار

400 سبد غذایی در دهه فجر به کودکان محروم کبودرآهنگ اهدا می‌شود

400 سبد غذایی در دهه فجر به کودکان محروم کبودرآهنگ اهدا می‌شود
رئیس کمیته امداد شهرستان کبودرآهنگ گفت: دهه مبارک فجر فرصتی برای کمک به محرومان است و این نهاد هم با واگذاری چهار واحد مسکونی در روستاها و اهدای ۴۰۰ سبد غذایی به کودکان محروم زیر پنج سال در این مسیر گام برداشته است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمود ابراهیمی، رئیس کمیته امداد شهرستان کبودرآهنگ گفت: خدمت به محرومان از اهداف مهم شکل‌گیری انقلاب اسلامی بوده و نهاد کمیته امداد با این هدف ایجادشده است.
وی با اشاره به اینکه هم‌زمان با فرارسیدن چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر برنامه‌هایی برای خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد کبودرآهنگ اجرا می‌شود، افزود: از مهم‌ترین این برنامه‌ها می‌توان به واگذاری چهار واحد مسکونی به مددجویان روستایی اشاره کرد که با صرف 200 میلیون تومان ساخته‌شده است.
وی بابیان اینکه در دهه فجر به 20 نوعروس نیز کمک‌هزینه تهیه جهیزیه داده می‌شود، گفت: در این زمینه 80 میلیون تومان دریافت پرداخت می‌شود.
ابراهیمی گفت: سرکشی به 10 خانواده تحت حمایت و توزیع تجهیزات پزشکی برای 50 مددجوی دارای بیماری صعب‌العلاج و سالمند با صرف 20 میلیون تومان از دیگر برنامه‌های دهه فجر به شمار می‌رود.
رئیس کمیته امداد کبودرآهنگ اعلام کرد: 400 سبد غذایی هم به کودکان دارای سوءتغذیه زیر پنج سال داده می‌شود که برای تهیه آن 360 میلیون تومان هزینه شده است.
ابراهیمی مطرح کرد: اعزام 23 نفر از مددجویان به مشهد مقدس و عتبات عالیات با 20 میلیون تومان، برگزاری جشن انقلاب با حضور 150 مددجو و برگزاری مرحله شهرستانی مسابقات قرآنی کارکنان کمیته امداد در رشته حفظ، قرائت و مفاهیم از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی‌شده برای دهه فجر به شمار می‌رود.
وی بابیان اینکه 3250 خانوار تحت حمایت کمیته امداد کبودرآهنگ قرار دارد، افزود: 36 دانشجو، 758 دانش‌آموز و 251 یتیم و 253 فرزند محسنین با بیش از هزار و 800 حامی تحت حمایت این نهاد قرار دارند.
وی در پایان با اشاره به برگزاری جشن شکر گذاری زکات در کبودرآهنگ که با حضور فرماندار، امام‌جمعه شهرستان کبودرآهنگ و بخش شیرین سو، بخشداران و اعضای شورای زکات کبودرآهنگ و روستاهای بخش شیرین سو و جمعی از مسئولان در روستای بابا خنجر، ادامه داد: از ابتدای سال جاری 936 میلیون تومان زکات از سطح این شهرستان جمع‌آوری‌شده است.

انتهای پیام

۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ۰۹:۴۴
تعداد بازدید : ۲۲۵
کد خبر : ۱,۴۶۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید