اخبار

فروش 20 تخته فرش، هنر دست مددجویان لالجینی

فروش 20 تخته فرش، هنر دست مددجویان لالجینی
رئیس کمیته امداد شهرستان لالجین گفت: 20 تخته فرش از ابتدای امسال به ارزش 80 میلیون تومان توسط مددجویان هنرمند تحت حمایت لالجین بافته و به فروش رسیده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، قاسم کرمی، رئیس کمیته امداد شهرستان لالجین با اشاره به 40 طرح قالی‌بافی فعال در این شهرستان، گفت: از ابتدای امسال 20 تخته فرش به ارزش 80 میلیون تومان توسط مددجویان هنرمند تحت حمایت لالجین بافته و به فروش رسیده است.
وی بابیان اینکه درآمد و 100 درصد سود حاصله به خانواده‌ها اختصاص‌یافته است، ادامه داد: امسال در دومین دوره بلندمدت آموزش قالی‌بافی، 15 فقر کارآموز دوره‌های آموزشی به مدت 450 ساعت را به اتمام رسانده‌اند.
رئیس کمیته امداد شهرستان لالجین گفت: اختتامیه آموزشگاه با حضور فرماندار و تعدادی از مسئولان ادارات برگزار شد و در این مدت بیش از 16 میلیون تومان هزینه شده است.
کرمی همچنین با اشاره به اینکه نوع فرش‌ها چله‌کشی شده دوذرع، پرده‌ای و کناره هستند، گفت: پس از پایان دوره آموزشی دارهای قالی به همراه نقشه و مواد اولیه به مددجویان داده می‌شود و در طول بافت فرش کارشناسان کمیته امداد در منازل خانواده‌ها برای افزایش مهارت‌آموزی و رفع ایرادات احتمالی حداقل یک‌بار سرکشی انجام می‌دهند و گواهی مهارت کارآموزی نیز از سوی فنی‌وحرفه‌ای به آن‌ها اعطا خواهد شد.
وی در ادامه به احداث و افتتاح دو منزل مسکونی اشاره کرد و گفت: به مناسبت ایام‌الله دهه مبارکه فجر با حضور امام‌جمعه، بخشدار و برخی از مسئولان دو باب منزل مسکونی احداث‌شده توسط کمیته امداد لالجین افتتاح و کلید آن تحویل مددجویان شد.
کرمی در ادامه گفت: هر منزل مسکونی به متراژ 80 مترمربع زیربنا است و برای هر یک 50 میلیون تومان از محل پرداخت مساعدت بلاعوض کمیته امداد و تسهیلات اخذشده از بنیاد مسکن و همچنین بخشی نیز با خودیاری خانواده و کمک خیران احداث‌شده است.
وی افزود: در سال جاری در بودجه مشخص‌شده تعداد 33 مورد سهمیه تعمیرات برای اداره لالجین دیده‌شده بود، با استفاده از سایر ظرفیت‌ها و باهم افزایی کمک خیران 61 مورد در قالب تعمیرات کلی و جزئی مسکن مددجویان انجام‌شده است.
 وی همچنین در پایان گفت: در حال حاضر هشت مسکن نیز در دست به سازی و احداث است که به‌زودی پس از تکمیل افتتاح و تحویل خانواده‌های تحت حمایت خواهد شد.
انتهای پیام

۲۸ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۰۲
تعداد بازدید : ۸۴
کد خبر : ۱,۵۱۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید