اخبار

همایش پیشگیری از سرطان سینه برای 150 نفر از بانوان سرپرست خانوار

همایش پیشگیری از سرطان سینه برای 150 نفر از بانوان سرپرست خانوار
رئیس کمیته امداد منطقه یک همدان گفت: همایش پیشگیری از سرطان سینه برای 150 نفر از بانوان سرپرست خانوار با حضور پزشک متخصص برگزار شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، احمد زندی، رئیس کمیته امداد منطقه یک همدان گفت: طی هماهنگی‌های به‌عمل‌آمده با کمپین مبارزه با سرطان سینه تحت نظارت علوم پزشکی، همایشی با حضور پزشک متخصص سرطان سینه برگزار شد.
زندی در ادامه با اشاره به اینکه 150 نفر از بانوان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد منطقه یک همدان در این همایش حضور داشتند، گفت: مراسم در مجتمع فرهنگی عین القضات همدانی برگزار شد.
رئیس کمیته امداد منطقه یک همدان ادامه داد: در این همایش 20 نفر از بانوانی که به این بیماری مبتلا بوده‌اند و خوشبختانه با اقدامات پیشگیرانه و کنترلی این مشکل را پشت سر گذاشتند نیز حضورداشته‌اند که قبل از پیشرفت بیماری اگر زنی شاهد علائم ابتلا به این بیماری بود با مراجعه به پزشک اقدامات غربالگری را انجام دهد.
اقبال نیا، پزشک متخصص با اشاره به اینکه بعد از بیماری‌های قلبی عروقی عامل بیشترین مرگ‌ومیر در زنان سرطان سینه است، افزود: غربالگری درزمینهٔ سرطان سینه بسیار مهم است باید در این زمینه فرهنگ‌سازی شود و افراد قبل از سرایت بیماری به دیگر نقاط بدن اقدامات پیشگیرانه را انجام دهند.
وی همچنین بابیان اینکه در مراکز درمانی، غربالگری برای این بیماری به‌صورت رایگان پیش‌بینی‌شده است، گفت: امیدوارم با سازوکاری که ایجادشده و با مشارکت سازمان‌های مردم‌نهاد فعال کانون‌های سلامت محلات، ایفای نقش بانوان در این حوزه بیشتر شود و سرطان سینه مشکلی برای بانوان ایرانی ایجاد نکند.
انتهای پیام

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۹:۱۵
تعداد بازدید : ۱۳۸
کد خبر : ۱,۷۶۰

نظرات بینندگان

ناشناس
۱۳۹۸/۰۲/۱۸ Iran
0
0
0

لازم به ذکر است تعداد 100 نفر بود و 50 نفر خانواده ها نیز از منطقه 2 همدان دعوت شده بودند.

ناشناس
۱۳۹۸/۰۲/۱۸ Iran
0
0
0

باعرض سلام وعرض قبولی طاعات وعبادات دوست عزیز ، لازم به ذکراینکه تعداد100نفرازمنطقه یک دعوت شده بودند وتعداد50نفر اداره 2 که اگر دوستان منطقه 2 در همایش حضورداشتند متوجه می شدند که تنها تعداد6 نفر ازاداره2 در جلسه حضور داشتند . لازم به ذکر اینکه ظرفیت سالن 150نفربوده وظرفیت صندلی ها تکمیل بوده است/


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید