اخبار

680 میلیون تومان زکات در شهرستان بهار جمع‌آوری‌شده است

680 میلیون تومان زکات در شهرستان بهار جمع‌آوری‌شده است
60 درصد زکات جمع‌آوری‌شده برای معیشت نیازمندان تحت حمایت و 40 درصد نیز به امور عمرانی روستاهای پرداخت‌کننده زکات در قالب پروژه زکات اختصاص‌یافته است.

رئیس کمیته امداد شهرستان بهار گزارشی از فعالیت‌های انجام‌شده در سال 96 ارائه داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عبدالصمد حسینی، رئیس کمیته امداد شهرستان بهار بابیان اینکه مردم خیر شهرستان بهار در سال گذشته 680 میلیون تومان زکات پرداخت کرده‌اند، گفت: 60 درصد زکات جمع‌آوری‌شده برای معیشت نیازمندان تحت حمایت و 40 درصد نیز به امور عمرانی روستاهای پرداخت‌کننده زکات در قالب پروژه زکات اختصاص‌یافته است.

وی همچنین زکات جمع‌آوری‌شده در سال 96 نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ را با 120 درصد رشد اعلام کرده است.

رئیس کمیته امداد شهرستان بهار در ادامه به 260 کودک زیر پنج سال دارای سوءتغذیه تحت حمایت کمیته امداد شهرستان بهار اشاره کرد و گفت: در 12 مرحله سه هزار و 120 سبد غذایی با هزینه 218 میلیون تومان از منابع دولتی دریافت کرده‌اند.

وی بابیان اینکه کودکانی که از سوءتغذیه رنج می‌برند توسط مرکز بهداشت شناسایی و به کمیته امداد معرفی می‌شوند، افزود: سبدهای حمایت غذایی، تحت نظر کارشناس علم تغذیه، تهیه و توزیع می‌شود و شامل: برنج، روغن، گوشت قرمز و سفید، لبنیات، حبوبات و ماکارونی است.

حسینی گفت: کمیته امداد شهرستان بهار علاوه بر اعطای سبد حمایت غذایی به کودکان نیازمند مبتلابه سوءتغذیه، دوره آموزشی تخصصی را با بهره‌گیری از اساتید شبکه بهداشت و درمان برای مادران این کودکان نیز برگزار می‌کند.

انتهای پیام


۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۳:۵۸
تعداد بازدید : ۱۱۸
کد خبر : ۲۲۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید