اخبار

پرداخت 1.5 میلیارد تومان صدقه

پرداخت 1.5 میلیارد تومان صدقه
رئیس کمیته امداد منطقه یک همدان گفت: مردم خیر و نیکوکار همدان در هشت‌ماهه سال جاری بیش از یک میلیارد و 500 میلیون تومان صدقه پرداخت کردند که در سرفصل‌های مختلف حمایتی مددجویان و نیازمندان هزینه شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، احمد زندی، رئیس کمیته امداد منطقه یک همدان گفت: مردم خیر و نیکوکار همدان در هشت‌ماهه سال جاری بیش از یک میلیارد و 500 میلیون تومان صدقه پرداخت کردند که در سرفصل‌های مختلف حمایتی مددجویان و نیازمندان هزینه شده است.
رئیس کمیته امداد منطقه یک همدان با اشاره به اینکه صدقات جمع‌آوری‌شده صرف امور محرومان جامعه می‌شود تصریح کرد: سرفصل‌های هزینه کرد این بخش‌ها در قالب بخش‌های حمایت، فرهنگی و مسکن  در هشت‌ماهه سال جاری بوده است.
احمد زندی به اختصاص 3/13 درصد معادل 208 میلیون تومان از مجموع مشارکت‌های مردمی در بخش صدقات به حوزه فرهنگی خبر داد و گفت: این بخش از هزینه کردها در قالب برگزاری اردوهای زیارتی، آموزش، هزینه‌های ارائه خدمات به دانش آموزان و دانشجویان در کانون‌های فرهنگی ارائه‌شده است.
وی با اشاره به اینکه به‌طورکلی 20/55 درصد از مجموع مشارکت‌های مردمی در حوزه حمایت و درمان هزینه شده است، تصریح کرد: 4/1 درصد از این  بخش در ارائه خدمات ویژه به سالمندان، 5/13 درصد کمک به پرداخت فرانشیز و خدمات ویژه درمان مددجویان، 2/19 درصد کمک به امر ازدواج، 7/12 درصد پرداخت کمک‌های ضروری و 4/8 درصد در قالب تأمین لوازم زندگی مددجویان، کمک‌هزینه تحصیلی دانش آموزان و  کمک‌هزینه تحصیلی دانشجویان دولتی و طلاب علوم دینی صرف شده است.
رئیس کمیته امداد منطقه یک همدان بابیان اینکه 30/31 درصد از مجموع مشارکت‌های مردمی معادل 490 میلیون تومان در قالب کمک به تعمیر، تکمیل و بازسازی مسکن مددجویان اختصاص یافت افزود:  2/0 درصد در سایر بخش‌های حمایتی ازجمله تعامل با مراکز اقتصادی و اجتماعی برای جلب و جذب مشارکت‌های مردمی باهدف کمک به نیازمندان هزینه شد.
 شایان‌ذکر است، بیش از شش هزار نفر از جمعیت شهر همدان تحت حمایت کمیته امداد منطقه یک همدان از خدمات حمایتی این نهاد بهره‌مند می‌شوند.
انتهای پیام

۲۴ دی ۱۳۹۸ ۱۵:۴۷
تعداد بازدید : ۱۰۶
کد خبر : ۲,۹۸۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید