اخبار

ایجاد 182 فرصت شغلی برای مددجویان منطقه یک همدان

ایجاد 182 فرصت شغلی برای مددجویان منطقه یک همدان
رئیس کمیته امداد منطقه یک همدان گفت: این نهاد طی ۹ ماهه سال جاری 182 فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت این منطقه با اعطای تسهیلات اشتغال ایجاد کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، احمد زندی، رئیس کمیته امداد منطقه یک همدان با اشاره به توجه ویژه این نهاد به رویکرد مددکاری اشتغال محور و تشویق مددجویان به ایجاد شغل و دستیابی به توانمندی، گفت: چهار میلیارد و 951 میلیون تومان وام اشتغال طی ۹ ماهه امسال به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد منطقه یک همدان اعطا شد.
زندی افزود: مبلغ 756 میلیون تومان آن از محل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت و چهار میلیارد و 195 میلیون تومان آن از محل منابع بانک‌ها تأمین و به مددجویان پرداخت‌شده است.
رئیس کمیته امداد منطقه یک همدان بیان کرد: تسهیلات پرداختی در بخش دام‌پروری، خدمات، کشاورزی، فعالیت‌های صنعتی و معدنی و صنایع‌دستی بوده است.
وی بابیان اهمیت اجرای نظام هدایت شغلی و راهبری شغلی مددجویان تحت حمایت تصریح کرد: این نهاد طی ۹ ماهه سال جاری 182 فرصت شغلی برای مددجوی تحت حمایت این نهاد با اعطای تسهیلات اشتغال ایجاد کرد.
احمد زندی در ادامه افزود: 156 طرح ایجادشده مربوط به طرح‌های خودکفایی، 25 مورد توان‌افزایی و یک مورد کارانگیزی بوده است.
وی با اشاره به توانمندسازی و شکوفایی استعدادهای نیازمندان و محرومان گفت، یکی از مهم‌ترین اهداف این نهاد تأمین خوداتکایی آن‌ها است که با ارائه آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای، مقدمات خودکفایی و توانمندسازی مددجویان به میزان قابل‌توجهی فراهم و از ظرفیت‌های متقابل سازمان فنی‌وحرفه‌ای و کمیته امداد، به‌خوبی استفاده می‌شود.
وی با اعلام اینکه 549 نفر از مددجویان آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای را فراگرفتند، افزود: از این تعداد،360 نفر در دوره‌های کوتاه‌مدت و 189 نفر در دوره‌های بلندمدت شرکت کردند.
رئیس کمیته امداد منطقه یک همدان ضمن اشاره به پایداری طرح‌های اشتغال این نهاد، از نظارت‌های مستمر برای رفع مشکلات طرح‌های اشتغال به‌عنوان رمز پایداری این طرح‌ها سخن گفت.
انتهای پیام

۷ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۳۷
تعداد بازدید : ۹۰
کد خبر : ۳,۰۴۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید