اخبار

برگزاری دوره‌های مشاوره و راهنمایی ویژه مددجویان شهرستان شراء

برگزاری دوره‌های مشاوره و راهنمایی ویژه مددجویان شهرستان شراء
رئیس کمیته امداد شهرستان شراء گفت: امسال 39 کارگاه آموزشی با موضوعات تربیتی و مشاوره ویژه مددجویان در سطح منطقه برگزار گردیده که 1131 نفر در این کارگاه‌ها شرکت نموده‌اند و تعداد 9 نفر از مددجویان نیز با مشکل اختلالات روانی _رفتاری به مراکز مشاوره تخصصی طرف قرارداد ارجاع و معرفی‌شده‌اند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، قاسم کرمی، رئیس کمیته امداد شهرستان شراء گفت: از ابتدای امسال 235 پرونده مشاوره و راهنمایی انجام‌شده است که نسبت به دوره مشابه خود در سال قبل، 75 درصد رشد را نشان می‌دهد.
کرمی افزود: از این تعداد پروندهٔ مشاوره، با توجه به موقعیت جغرافیایی و محیطی منطقه به میزان 60 درصد پرونده‌ها مربوط به مناطق محروم بوده است و بیشترین زمینهٔ مشاوره مربوط به مشاوره پس از ازدواج، مشاوره تحصیلی ویژه دانش آموزان دارای مشکلات تحصیلی (افت تحصیلی _ ترک تحصیل) بوده است.
وی با اشاره به این نکته که تعداد 15 نفر از دانش آموزان ترک تحصیل نموده بودند، گفت: با انجام مشاوره 10 نفر تصمیم به ادامه تحصیل گرفتند.
وی افزود: با توجه به مشاوره‌های داد شده، 13 نفر از زنان مطلقه ازدواج مجدد داشته‌اند و تعداد هفت نفر از خانواده‌های متقاضی متارکه، با کمک مشاوره و انجام مشاوره‌های خانواده و زوج‌درمانی به زندگی قبل خود بازگشته‌اند.
رئیس کمیته امداد شهرستان شراء ادامه داد: با توجه به محرومیت فرهنگی و آسیب‌های منطقه، برنامه سرکشی به همراه مربی آموزش خانواده از خانواده‌های مددجویان به‌صورت هفتگی انجام می‌شود که ضمن آشنایی با مددجویان، برنامهٔ آموزش چهره به چهره نیز انجام می‌گردد.
کرمی در پایان گفت: 39 کارگاه آموزشی با موضوعات تربیتی و مشاوره ویژه مددجویان در سطح منطقه برگزار گردیده که 1131 نفر در این کارگاه‌ها شرکت نموده‌اند و تعداد 9 نفر از مددجویان نیز با مشکل اختلالات روانی _رفتاری به مراکز مشاوره تخصصی طرف قرارداد ارجاع و معرفی‌شده‌اند.
انتهای پیام

۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۱۴:۲۱
تعداد بازدید : ۸۵
کد خبر : ۳,۰۷۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید