اخبار

پرداخت 3 میلیارد تومان تسهیلات جهت ایجاد 89 فرصت شغلی به مددجویان رزن در سال 99

پرداخت 3 میلیارد تومان تسهیلات جهت ایجاد 89 فرصت شغلی به مددجویان رزن در سال 99
رئیس کمیته امداد شهرستان رزن گفت: ارائه آموزش‌های رایگان فنی و حرفه‌ای، ایجاد فرصت شغلی برای مددجویان جویای کار و دارای توانایی، انجام کار از طریق پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی و همچنین اعمال نظارت‌های تخصصی و فنی بر طرح‌های اشتغال مددجویان توسط ناظران متخصص، گام‌های اصلی جهت توانمندسازی و خودکفایی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد اداره رزن است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، علی جعفری، رئیس کمیته امداد شهرستان رزن گفت: یکی از دغدغه‌های اصلی این نهاد، ایجاد اشتغال تولید محور در جهت خودکفا نمودن خانواده‌های تحت حمایت است.

جعفری با اشاره به اولویت اشتغال در توانمندی سازی خانواده‌ها اعلام نمود: در سال جاری برای 89 نفر از مددجویان بااعتباری بالغ‌بر 3 میلیارد تومان فرصت شغلی پایدار ایجادشده است.

وی در ادامه گفت: که از این تعداد 26فقره مربوط به منابع داخلی امداد به مبلغ 295 میلیون تومان و تعداد 28 فقره مربوط به منابع تبصره 16 به مبلغ 1 میلیارد و 285 میلیون تومان، تعداد 7 فقره مربوط به منابع اشتغال روستایی به مبلغ 290 میلیون تومان و تعداد 28 فقره مربوط به تفاهم‌نامه بانک مهر ایران به مبلغ 1 میلیارد و 130 میلیون تومان است.

رئیس کمیته امداد شهرستان رزن همچنین با اشاره به اهمیت آموزش در ایجاد اشتغال برای مددجویان، اعلام کرد: تعداد دوره آموزشی بلندمدت با همکاری فنی و حرفه‌ای (در جهت اشتغال) و آموزشگاه‌های آزاد با حضور 60 نفر کارآموز برگزارشده است.

علی جعفری تعداد کاریابی‌های صورت گرفته برای مددجویان در سال 99 را 11 نفر و تعداد افراد بهره‌مند شده از بیمه‌های تأمین اجتماعی را 113 نفر عنوان کرد.

وی ضمن اشاره به‌ضرورت نظارت به‌موقع به‌منظور راهنمایی مجریان طرح‌های اشتغال و همچنین جلوگیری از انحراف طرح‌ها افزود: در سال جاری تعداد 1032 مورد نظارت تخصصی بر طرح‌های اجراشده صورت گرفته است.

انتهای پیام

۶ مهر ۱۳۹۹ ۱۳:۳۶
تعداد بازدید : ۶۷
کد خبر : ۳,۸۹۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید