اخبار

ایجاد 82 فرصت شغلی جهت مددجویان کبودرآهنگی در شش‌ماهه نخست سال 99

ایجاد 82 فرصت شغلی جهت مددجویان کبودرآهنگی در شش‌ماهه نخست سال 99
رئیس کمیته امداد شهرستان کبودرآهنگ گفت: طرح‌های اشتغال طبق استعداد و علاقه مددجویان و همچنین ظرفیت‌های شهرستان اجرا می‌شوند تا هیچ خللی درروند توانمندسازی خانواده‌ها وارد نشود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، علی جعفری، رئیس کمیته امداد شهرستان کبودرآهنگ با اشاره به اینکه طی 6 ماهه سال جاری 82 فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت ایجادشده است، افزود: در جهت اجرای طرح‌های خوداشتغالی به مددجویان تحت حمایت بیش از 3 میلیارد و 180 میلیون تومان تسهیلات اشتغال و خودکفایی از منابع بانکی و داخلی پرداخت‌شده است.

وی بابیان اینکه بانک‌های عامل بیش از 2 میلیارد و 745 میلیون تومان تسهیلات به مجریان طرح‌های اشتغال کمیته امداد شهرستان کبودرآهنگ پرداخت کرده‌اند، اظهار کرد: تعدادی از مددجویان کبودرآهنگ نیز با دریافت 435 میلیون تومان تسهیلات از محل منابع امداد وارد بازار کارشده‌اند.

جعفری خاطرنشان کرد: توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت از مهم‌ترین اهداف این نهاد است که با همکاری بانک‌های عامل تلاش می‌کنیم گام‌های مؤثرتری را در جهت خودکفایی مددجویان برداریم.

وی با تشکر از بانک‌های عامل در اعطاء تسهیلات اشتغال به مددجویان تصریح کرد: با توجه به ایام باقی‌مانده در سال جاری، امیدواریم تا پایان سال بتوانیم تمامی اعتبارات تخصیصی به اشتغال مددجویان را جذب کنیم.

رئیس کمیته امداد شهرستان کبودرآهنگ بابیان اینکه اشتغال پایدار زمینه‌ساز توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت است و سبب خروج آن‌ها از چرخه حمایتی می‌شود، تأکید کرد: در 6 ماهه سال جاری به 160 نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد آموزش‌های مهارت‌آموزی، آموزش کارآفرینی و پایدارسازی اشتغال داده‌شده است.

نامبرده اظهار داشت: در خصوص بافت فرش توسط مددجویان، این شهرستان طی 6 ماه سال جاری به تعداد 7 تخته فرش با 39 مترمربع به ارزش بیش از 106 میلیون تومان برای مددجویان درآمدزایی داشته است و در حال حاضر تعداد 110 دار قالی فعال تحت نظارت واحد اشتغال و خودکفایی است.

انتهای پیام

۳ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۵۵
تعداد بازدید : ۵۱
کد خبر : ۳,۹۸۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید