اخبار

پرداخت 3/7 میلیارد تومان تسهیلات به مددجویان سردرودی

پرداخت 3/7 میلیارد تومان تسهیلات به مددجویان سردرودی
رئیس کمیته امداد شهرستان سردرود گفت: ارائه آموزش‌های رایگان فنی و حرفه‌ای، ایجاد فرصت شغلی برای مددجویان جویای کار و دارای توانایی انجام کار از طریق پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی و همچنین اعمال نظارت‌های تخصصی و فنی بر طرح‌های اشتغال مددجویان توسط ناظرین متخصص، گام‌های اصلی جهت توانمندسازی و خودکفایی مددجویان تحت حمایت است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد؛ رضا صادقی مصور، رئیس کمیته امداد شهرستان سردرود با اشاره به اولویت اشتغال در توانمندی سازی خانواده‌ها اعلام نمود در سال جاری برای 89 نفر مددجویان بااعتباری بالغ‌بر 3/7 میلیارد تومان فرصت شغلی پایدار ایجادشده که از این تعداد 19 فقره مربوط به منابع داخلی امداد به مبلغ 310 میلیون تومان، تعداد 39 فقره مربوط به منابع تبصره 16 به مبلغ دو میلیارد تومان و تعداد 31 فقره مربوط به منابع اشتغال روستایی به مبلغ یک میلیارد و 390 میلیون تومان بوده است.

وی همچنین با اشاره به اهمیت آموزش در ایجاد اشتغال برای مددجویان، اعلام نمود که تعداد دوره آموزشی بلندمدت با همکاری فنی و حرفه‌ای (در جهت اشتغال) و آموزشگاه‌های آزاد با حضور 29 نفر کارآموز برگزارشده است.

صادقی مصور تعداد کاریابی‌های صورت گرفته برای مددجویان در سال 99 را 11 نفر و تعداد افراد بهره‌مند شده از بیمه‌های تأمین اجتماعی را 71 نفر عنوان کرد.

رئیس کمیته امداد شهرستان سردرود ضمن اشاره به‌ضرورت نظارت به‌موقع به‌منظور راهنمایی مجریان طرح‌های اشتغال و همچنین جلوگیری از انحراف طرح‌ها افزود: در سال 1399 تعداد 968 مورد نظارت تخصصی بر طرح‌های اجراشده صورت گرفته است.

انتهای پیام

۱۷ آذر ۱۳۹۹ ۱۴:۱۹
تعداد بازدید : ۴۱
کد خبر : ۴,۱۳۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید