اخبار

توزیع سبد غذایی برای 427 کودک دارای سوءتغذیه در شهرستان کبودرآهنگ

توزیع سبد غذایی برای 427 کودک دارای سوءتغذیه در شهرستان کبودرآهنگ
رئیس کمیته امداد شهرستان کبودرآهنگ گفت: توزیع سبد غذایی برای کودکان مبتلابه سوءتغذیه با حضور والدین آن‌ها و با هماهنگی مرکز بهداشت هر شهرستان انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، علی جعفری، رئیس کمیته امداد شهرستان کبودرآهنگ بابیان اینکه بسیاری از مشکلات و بیماری‌های کودکان ناشی از سوءتغذیه عدم آشنایی خانواده‌ها با روش‌های مناسب تغذیه است، گفت: کمیته امداد شهرستان کبودرآهنگ در این زمینه با توزیع سبد غذایی برای تأمین بخشی از نیازهای غذایی کودکان کمتر از 5 سال دچار سوءتغذیه گام برداشته است.

جعفری با اشاره به اینکه حفظ سلامت مددجویان به‌خصوص کودکان دچار سوءتغذیه یکی از برنامه‌های مهم کمیته امداد است، افزود: ماهیانه سبد غذایی به ارزش 100 هزار تومان شامل مواد پروتئینی و غلات به کودکان اعطاء می‌شود.

رئیس کمیته امداد شهرستان کبودرآهنگ بابیان اینکه این سبد غذایی باهدف بهبود شاخص‌های سلامت و وضعیت تغذیه کودکان خانواده‌های نیازمند و آموزش مادران جهت تغذیه سالم انجام می‌شود، تأکید کرد: این سبد غذایی به کودکانی تعلق می‌گیرد که دچار اختلال رشد یا سوءتغذیه هستند و بر اساس معرفی مرکز بهداشت و ارزیابی حمایتی توسط کمیته امداد عدم تمکن مالی و استحقاق وی به اثبات رسیده باشد.

جعفری افزود: توزیع سبد غذایی برای کودکان مبتلابه سوءتغذیه با حضور والدین آن‌ها و با هماهنگی مرکز بهداشت هر شهرستان انجام می‌شود.

 وی گروه هدف در طرح تغذیه کودکان را محدوده سنی شش ماه تا کمتر از پنج سال عنوان کرد و گفت: هر کودک به‌محض ورود به طرح و بهره‌مندی از مزایای آن باید حداقل طی دو دوره شش‌ماهه (مجموعاً یک سال) تحت حمایت طرح بوده تا مراتب پایش رشد آن به‌صورت کامل انجام و شرایط رفع سوءتغذیه وی با تأیید مراکز بهداشتی، درمانی (پس از مهلت یک سال) محرز شود.

رئیس کمیته امداد شهرستان کبودرآهنگ اظهار کرد: در 6 ماهه سال جاری بیش از 123 میلیون تومان در کارت امداد ولایت کودکان شارژ و برای تهیه سبد غذائی به فروشگاه قدس کبودرآهنگ مراجعه نموده‌اند. جعفری بابیان این مطلب که 63 میلیون تومان توسط خیران محترم شهرستان با هماهنگی واحد اکرام شهرستان جهت رفع سوءتغذیه کودکان و مبلغ 60 میلیون تومان از منابع امدادی پرداخت‌شده است.

جعفری در پایان گفت: 45 نفر از این کودکان از خانواده‌های تحت حمایت امداد بوده و 382 کودک دیگر غیر مددجو و تحت حمایت سایر سازمان‌ها محسوب می‌شوند.

انتهای پیام

۱۹ آذر ۱۳۹۹ ۰۹:۱۵
تعداد بازدید : ۳۶
کد خبر : ۴,۱۴۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید