اخبار

خانه‌دار شدن ۱۰۰ خانواده کمیته امداد تویسرکان در طرح مسکن محرومان

خانه‌دار شدن ۱۰۰ خانواده کمیته امداد تویسرکان در طرح مسکن محرومان
رئیس کمیته امداد شهرستان تویسرکان از خانه‌دار شدن ۱۰۰ مددجو در این شهرستان از طرح مسکن محرومان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، محمد مرادی، رئیس کمیته امداد شهرستان تویسرکان با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه طرح مسکن محرومان بین کمیته امداد و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در استان همدان اظهار کرد: سهم اختصاصی شهرستان در طرح مسکن محرومان ۶۰ واحد مسکن است؛ اما به دلیل بالا بودن تعداد افراد سالمند و فرسودگی مساکن مددجویان سهمیه کمیته امداد تویسرکان تا ۱۰۰ واحد قابل‌افزایش است.

وی زمان آغاز طرح مسکن محرومان را سه ماه اخیر دانست که به‌صورت جدی عملیاتی شده افزود: تاکنون ۱۹۰ نفر از مددجویان را به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به‌منظور جذب سهمیه ۱۰۰ واحد مسکن معرفی کردیم.

رئیس کمیته امداد شهرستان تویسرکان با اشاره به پرداخت ۹۰ میلیون تومان تسهیلات باهدف خانه‌دار شدن مددجویان کمیته امداد در قالب طرح مسکن محرومین خاطرنشان کرد: مبلغ ۵۰ میلیون تومان تسهیلات ارزان‌قیمت و قرض‌الحسنه بلندمدت و ۴۰ میلیون تومان هم بلاعوض از سوی بنیاد مسکن و کمیته امداد به خانواده‌های تحت حمایت در این طرح داده می‌شود.

وی بابیان اینکه تلاش بر این است با توجه به افزایش قیمت مصالح مساکن در طرح مسکن محرومین در شهرستان با پلان‌های ۴۰ تا ۶۰ متر احداث شود، تا واحدی نیمه‌کاره باقی نماند افزود: اطلاعات ۶۰ واحد مسکن از ۱۱۲ واحد مسکن معرفی‌شده، در سامانه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ثبت‌شده است.

مرادی با اشاره به آغاز ساخت ۲۴ واحد از این مساکن اضافه کرد: همچنین ساخت پنج واحد مسکن به مرحله سقف رسیده و ۱۹ واحد در مرحله سفت‌کاری است و مابقی واحدهای مسکن در مرحله معرفی به بانک و یا مباحث ضمانت قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه تویسرکان در خصوص اجرای طرح بازسازی در سال ۹۸ یکی از شهرستان‌های موفق استان همدان بود افزود: ۷۰ واحد مسکن مددجویی با اعطای تسهیلات ۴۰ میلیون تومان قرض‌الحسنه و ۱۶ میلیون بلاعوض بنیاد مسکن و ۱۰ میلیون تومان وام بلاعوض کمیته امداد و ۱۶۰ کیسه سیمان رایگان در شهرستان احداث و تحویل مددجویان شد.

مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان تویسرکان تعداد واحدهای فرسوده کنونی مجموعه کمیته امداد حدود ۱۰۰ واحد دانست که به دلایلی چون عدم تمایل خانواده، قانع بودن فرد به وضعیت موجود و... نوسازی نمی‌شوند گفت: احداث مسکن در بحث مددجویی تعطیل شدنی نیست، همان‌گونه که با خارج شدن سالانه ۷۰۰ الی ۸۰۰ خانوار از تحت حمایت کمیته امداد به همین تعداد مجدد به مددجویان این نهاد اضافه می‌شود.

وی همیاری شرکت گلرنگ با کمیته امداد در حمایت از مددجویان شهرستان را قابل‌تقدیر خواند و یادآور شد: سال گذشته مجموعه گلرنگ برای مددجویان کمیته امداد تویسرکان ۳۰ واحد مسکن احداث کرد.

مرادی بابیان اینکه با توجه به وضعیت مطلوب تویسرکان در بازسازی مسکن محرومان و حمایت گلرنگ از مددجویان اکنون هیچ‌کسی را در نوبت احداث مسکن نداریم گفت: مگر مددجویان جدید که مرتب در حال انجام است؛ اما هنوز بحث تعمیرات مسکن علاوه بر اعتبارات این نهاد نیاز به حمایت خیران داریم.

وی تعداد خانوار مددجوی شهری مستأجر کمیته امداد تویسرکان را حدود ۲۰۰ خانوار اعلام کرد و گفت: این تعداد مددجوی ما نیازمند مسکن هستند؛ اما عملاً خرید یا احداث مسکن شهری با توجه به قیمت امروز مسکن امکان‌پذیر نیست؛ درحالی‌که توان کمیته امداد تنها در حد اعطای 60 میلیون تومان تسهیلات بلاعوض و بلندمدت قرض‌الحسنه برای احداث مسکن است.

رئیس کمیته امداد شهرستان تویسرکان از تدبیر کمیته امداد تویسرکان برای خانه‌دار شدن مددجویان شهری مستأجر و تحقق مهاجرت معکوس از شهر به روستا خبر داد و تصریح کرد: تاکنون سه خانوار مددجوی شهری مستأجر کمیته امداد به روستای پدری خود در فریازان و بابا پیر شهرستان برگشتند و با حمایت همه‌جانبه کمیته امداد خانه‌دار شدند.

انتهای پیام

۱ دی ۱۳۹۹ ۰۹:۰۸
تعداد بازدید : ۴۶
کد خبر : ۴,۱۹۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید