اخبار

مددجویان ولی‌نعمتان انقلاب هستند

مددجویان ولی‌نعمتان انقلاب هستند
رئیس کمیته امداد شهرستان شراء گفت: این نهاد ایفاگر نقش مهمی در خدمت‌رسانی به اقشار نیازمند و محرومان جامعه است که با اجرای مطلوب فعالیت‌های محوله باهدف کاهش شکاف طبقاتی و مشکلات و نیازمندی‌های جامعه مددجویی فعالیت می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، قاسم کرمی، رئیس کمیته امداد شهرستان شراء گفت: از ابتدای سال جاری خیران و حامیان محترم 705 میلیون تومان کمک پرداخت کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 70 درصد رشد را نشان می‌دهد و این امر گویای استقبال مردم منطقه و خیران ارجمند نسبت به این نهاد مقدس است.

کرمی افزود: رسالت کارکنان کمیته امداد قهاوند توانمند سازی و خودکفا نمودن مددجویان این نهاد است که در این زمینه 31 مورد وام در زمینه‌های مختلف خوداشتغالی به مبلغ یک میلیارد و 338 میلیون تومان به مددجویان پرداخت گردیده است.

رئیس کمیته امداد شهرستان شراء عنوان کرد: هم‌اکنون با پیگیری‌های همکاران تعداد 375 طرح که تسهیلات اشتغال را از این نهاد دریافت نموده‌اند در منطقه فعال می‌باشند.

وی با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی این اداره افزود: تعداد 518 نفر دانش‌آموز تحت حمایت این نهاد است که تاکنون مبلغی بالغ‌بر 65 میلیون تومان به‌عنوان کمک‌هزینه تحصیلی به این عزیزان پرداخت گردیده است و همچنین تعداد 360 نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد در شش‌ماههٔ اول سال در کلاس‌های مجازی و آموزش خانواده شرکت نموده‌اند.

قاسم کرمی در ادامه بیان کرد: نظر به اهمیت موضوع حمایت از خانواده‌های بی‌بضاعت و با عنایت به افزایش چتر حمایتی کمیته امداد در سال‌های اخیر، تعداد 800 خانوار کمک‌معیشت بگیر به‌صورت عادی و تعداد 437 خانوار کمک‌معیشت بگیر در قالب تبصره 14 که جمعاً 1237 خانوار می‌باشند، تحت حمایت این نهاد بوده و به‌صورت ماهیانه مستمری دریافت می‌نمایند.

رئیس کمیته امداد شهرستان شراء بابیان اینکه تعداد 5 مورد مسکن مددجویی بااعتبار 500 میلیون تومان از طریق دریافت تسهیلات بنیاد مسکن و مساعدت بلاعوض این نهاد مقدس در منطقه تکمیل و تحویل خانواده‌ها شده است، گفت: 20 واحد نیز در حال احداث است.

کرمی ضمن اشاره‌ای به اقدامات صورت گرفته توسط صندوق امداد ولایت خاطرنشان کردند که با توجه به اعتبارات تخصیص داده‌شده به این صندوق، این اداره نیز تاکنون تعداد 57 مورد وام کارگشایی به مبلغ 295 میلیون تومان و 69 مورد وام کارگشایی مسکن به مبلغ 410 میلیون تومان به مددجویان اعطا کرده است.

انتهای پیام

۸ دی ۱۳۹۹ ۱۳:۵۸
تعداد بازدید : ۴۶
کد خبر : ۴,۲۴۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید