اخبار

تولید 61 متر مربع فرش ابریشم توسط مددجویان کمیته امداد شهرستان فامنین

تولید 61 متر مربع فرش ابریشم  توسط مددجویان کمیته امداد شهرستان فامنین
رئیس کمیته امداد شهرستان فامنین از تولید فرش ابریشم توسط زنان سرپرست خانوار تحت حمایت این نهاد خبر داد و گفت: در سال جاری مددجویان فامنینی 61 تخته فرش ابریشم به مساحت 61 متر مربع بافتند .

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، نبی اله طبی واحد، رئیس کمیته امداد شهرستان فامنین با بیان اینکه این نهاد با شناسایی طرح‌های نوین و موردنیاز بازار، تأمین مواد اولیه مرغوب و مناسب، نظارت بر اجرای طرح‌های قالی‌بافی مددجویان و فروش فرش‌های تولیدی آن‌ها در خارج از استان باقیمت مناسب تر، تلاش کرده بیشترین سود را نصیب مددجویان کارآفرین تحت حمایت کند.

طبی واحد تعداد زنان تحت حمایت امداد فامنین را 1566 نفر اعلام کرد و ادامه داد  863 نفر از  این تعداد ، بانوان سرپرست خانوار هستند و از این تعداد 82 نفر مشترک طرح های قالیبافی کمیته امداد می باشند .

رئیس کمیته امداد شهرستان فامنین اعلام داشت ، کمیته امداد در این راستا ضمن برگزاری جلسه استعداد سنجی و مشاوره شغلی به صورت چهره به چهره، متقاضیان بافت فرش جهت طی مراحل اداری و تکمیل پرونده به کارشناس خودکفایی (فرش) معرفی می‌شوند که در مرحله بافت فرش استادکار ناظر به‌صورت منظم (ماهیانه) بر روند بافت نظارت کرده و در پایان ضمن ارزیابی و قیمت‌گذاری ، نسبت به فروش فرش به قیمت مناسب تر در خارج از استان اقدام می نماید .

وی اشاره کرد: در سال جاری 61 متر مربع فرش ابریشم بافته شده توسط مددجویان تحت حمایت امداد فامنین به مبلغ 702 میلیون تومان فروخته شده و به حساب بافندگان واریز گردید .

انتهای پیام

۲۷ اسفند ۱۳۹۹ ۱۳:۰۴
تعداد بازدید : ۴۵
کد خبر : ۴,۵۴۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید