اخبار

پرداخت 8 میلیارد و 300 میلیون تومان وام اشتغال به زنان سرپرست خانوار منطقه یک همدان

پرداخت 8 میلیارد و 300 میلیون تومان وام اشتغال به زنان سرپرست خانوار منطقه یک همدان
رئیس کمیته امداد منطقه یک همدان، از ارائه تسهیلات قرض الحسنه وام اشتغال به زنان سرپرست خانوار تحت حمایت در سال جاری خبر داد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، خانم رکنی، رئیس کمیته امداد منطقه یک همدان توانمندسازی مددجویان را یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های این نهاد برشمرد و گفت: مشکل فقر وتأمین معیشت خانواده‌های نیازمند باید از طریق ایجاد اشتغال برای نیازمندان و رسیدن آنها به استقلال و خودکفایی به‌صورت ریشه‌ای حل شود.

رئیس کمیته امداد منطقه یک همدان اعلام داشت: در حال حاضر 60 درصد از سرپرستان خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی منطقه یک همدان، بانوان هستند که سرپرستی 3977  خانواده را عهده‌دار می‌باشند.

وی اشاره کرد: افزایش اعتمادبه‌نفس و ارتقاء سطح زندگی از جمله اهداف فرایند توانمندسازی می‌باشد که در این زمینه همکاران امداد ضمن حفظ کرامت زنان و دختران سرپرست خانوار، به آنها می‌آموزند که چگونه با شناسایی تمامی منابع موجود استعدادهای خود و اعضای خانواده را شکوفا نموده و در جهت بهره‌برداری اقتصادی آن را توسعه دهند.

رکنی اظهار داشت: در سال جاری با مبلغ 8 میلیارد و 300 میلیون تومان برای 275 زن سرپرست خانوار ایجاد اشتغال شد که در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته 28 در صد رشد داشته است

انتهای پیام

۲۸ اسفند ۱۳۹۹ ۱۴:۰۱
تعداد بازدید : ۳۶
کد خبر : ۴,۵۴۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید