اخبار

تولید 131 مترمربع فرش توسط مددجویان کمیته امداد شهرستان رزن

تولید 131 مترمربع فرش توسط مددجویان کمیته امداد شهرستان رزن
رئیس کمیته امداد شهرستان رزن از تولید فرش دستباف توسط زنان سرپرست خانوار تحت حمایت این نهاد خبر داد و گفت: در سال 99 مددجویان رزنی 75 تخته فرش به مساحت 131 مترمربع بافتند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سید حسن نعمتی رئیس کمیته امداد شهرستان رزن با بیان اینکه این نهاد با شناسایی طرح‌های نوین و موردنیاز بازار، تأمین مواد اولیه مرغوب و مناسب، نظارت بر اجرای طرح‌های قالی‌بافی مددجویان و فروش فرش‌های تولیدی آن‌ها در خارج از استان باقیمت مناسب‌تر، تلاش کرده بیشترین سود را نصیب مددجویان کارآفرین تحت حمایت کند.

نعمتی تعداد زنان تحت حمایت امداد رزن را 1747 نفر اعلام کرد و ادامه داد  927 نفر از این تعداد، بانوان سرپرست خانوار هستند و از این تعداد 65 نفر مشترک طرح‌های قالیبافی کمیته امداد می‌باشند.

رئیس کمیته امداد شهرستان رزن اعلام داشت، کمیته امداد در این راستا ضمن برگزاری جلسه استعداد سنجی و مشاوره شغلی به‌صورت چهره‌به‌چهره، متقاضیان بافت فرش جهت طی مراحل اداری و تکمیل پرونده به کارشناس خودکفایی (فرش) معرفی می‌شوند که در مرحله بافت فرش استادکار ناظر به‌صورت منظم (ماهیانه) بر روند بافت نظارت کرده و در پایان ضمن ارزیابی و قیمت‌گذاری، نسبت به فروش فرش به قیمت مناسب‌تر در خارج از استان اقدام می‌نماید.

وی اشاره کرد: در سال گذشته  131 مترمربع فرش بافته شده توسط مددجویان تحت حمایت امداد رزن به مبلغ 350 میلیون تومان فروخته شده و به‌حساب بافندگان واریز گردید.

انتهای پیام

۷ فروردین ۱۴۰۰ ۱۴:۴۵
تعداد بازدید : ۳۱
کد خبر : ۴,۵۵۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید