اخبار

پرداخت 5 میلیارد تومان وام اشتغال به زنان سرپرست خانوار شهرستان کبودرآهنگ

پرداخت 5 میلیارد تومان وام اشتغال به زنان سرپرست خانوار شهرستان کبودرآهنگ
رئیس کمیته امداد شهرستان کبودرآهنگ، از ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه وام اشتغال به زنان سرپرست خانوار تحت حمایت در سال 99 خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، علی جعفری، رئیس کمیته امداد شهرستان کبودرآهنگ توانمندسازی مددجویان را یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های این نهاد برشمرد و گفت: مشکل فقر وتأمین معیشت خانواده‌های نیازمند باید از طریق ایجاد اشتغال برای نیازمندان و رسیدن آنها به استقلال و خودکفایی به‌صورت ریشه‌ای حل شود.

رئیس کمیته امداد شهرستان کبودرآهنگ اعلام داشت: در حال حاضر 39 درصد از سرپرستان خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی شهرستان کبودرآهنگ، بانوان هستند که سرپرستی 1648  خانواده را عهده‌دار می‌باشند.

وی اشاره کرد: افزایش اعتمادبه‌نفس و ارتقاء سطح زندگی از جمله اهداف فرایند توانمندسازی می‌باشد که در این زمینه همکاران امداد ضمن حفظ کرامت زنان و دختران سرپرست خانوار، به آنها می‌آموزند که چگونه با شناسایی تمامی منابع موجود استعدادهای خود و اعضای خانواده را شکوفا نموده و در جهت بهره‌برداری اقتصادی آن را توسعه دهند.

جعفری اظهار داشت: در سال 99 با مبلغ 5 میلیارد تومان برای 106 زن سرپرست خانوار ایجاد اشتغال شد که در مقایسه با مدت مشابه در سال 98، 19 در صد رشد داشته است

انتهای پیام

 

۷ فروردین ۱۴۰۰ ۱۴:۵۶
تعداد بازدید : ۴۳
کد خبر : ۴,۵۵۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید