اخبار

پرداخت 30 میلیارد و 458 میلیون تومان وام اشتغال به مددجویان ملایر

پرداخت 30 میلیارد و 458 میلیون  تومان وام اشتغال به مددجویان ملایر
رئیس کمیته امداد شهرستان ملایراز پرداخت 30 میلیارد و 458 میلیون تومانی وام اشتغال به مددجویان کمیته امداد ملایردرسال گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، تیمور کرمی مقدم ، رئیس کمیته امداد شهرستان ملایر گفت: یکی از دغدغه‌های اصلی این نهاد، ایجاد اشتغال تولید محور در جهت خودکفا نمودن خانواده‌های تحت حمایت است.

رئیس کمیته امداد شهرستان ملایر با اشاره به اینکه تسهیلات اشتغال این نهاد در قالب طرح‌های کارانگیزی، خودکفایی، توان‌افزایی و کارفرمایی به مددجویان تحت حمایت این نهاد پرداخت می‌شود افزود: در سال گذشته با پرداخت تسهیلات خودکفایی به مددجویان، 217 نفر از خانواده‌های تحت حمایت به مرحله خودکفایی رسیده و از چرخه حمایتی این نهاد خارج شدند.

کرمی مقدم اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین رویکردهای کمیته امداد در راستای توانمندسازی خانواده‌ها، ایجاد اشتغال و استحکام اقتصادی خانواده‌های تحت حمایت می‌باشد که در این راستا در سال گذشته با مبلغ 30 میلیارد و 458 میلیون تومان 712 مورد وام اشتغال و خودکفایی برای مددجویان شهرستان ملایر اجرا شد که 1 میلیارد و 868 میلیون تومان از منابع امدادی و 28 میلیارد و 590 میلیون تومان از منابع بانکی پرداخت شده است.
وی افزود: از 712 مورد وام پرداختی، 401 مورد در شهر و 311 مورد در روستا ایجاد اشتغال کرده است و همچنین ادامه داد: 46 درصد وام‌ها به بانوان تحت حمایت پرداخت شده که در زمینه‌های خدمات، صنایع‌دستی، کشاورزی، دامداری و مشاغل خانگی اجرا شده و بیشترین فرصت شغلی ایجاد شده در زمینه دامپروری بوده است

کرمی مقدم در پایان افزود: در سال 99 به‌منظور جلوگیری از انحراف طرح‌ها و راهنمایی به‌موقع مجریان طرح‌های اشتغال  3280 مورد نظارت انجام‌گرفته است.

انتهای پیام


۱۷ فروردین ۱۴۰۰ ۱۴:۲۵
تعداد بازدید : ۳۴
کد خبر : ۴,۵۸۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید