اخبار

خانه‌دار شدن 21 خانواده کمیته امداد اسدآباد در طرح مسکن محرومان

خانه‌دار شدن 21 خانواده کمیته امداد اسدآباد در طرح مسکن محرومان
رئیس کمیته امداد شهرستان اسدآباد از خانه‌دار شدن 21 مددجو در این شهرستان از طرح مسکن محرومان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، بهنام لطفی، رئیس کمیته امداد شهرستان اسدآباد با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه طرح مسکن محرومان بین کمیته امداد و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در استان همدان اظهار کرد: سهم اختصاصی شهرستان در طرح مسکن محرومان در سال گذشته  60 واحد مسکن بود؛ اما به دلیل بالا بودن تعداد افراد سالمند و فرسودگی مساکن مددجویان سهمیه کمیته امداد اسدآباد تا 80 واحد قابل‌افزایش است.

وی زمان آغاز طرح مسکن محرومان را اواسط سال گذشته اعلام کرد وافزود: در سال قبل  77 نفر از مددجویان را به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به‌منظور جذب سهمیه 60 واحد مسکن معرفی کردیم؛ که احداث 21 واحد انجام پذیرفته و بقیه واحدها در حال احداث می‌باشد.

رئیس کمیته امداد شهرستان اسدآباد با اشاره به پرداخت 80 میلیون تومان تسهیلات باهدف خانه‌دار شدن مددجویان کمیته امداد در قالب طرح مسکن محرومین خاطرنشان کرد: مبلغ ۵۰ میلیون تومان تسهیلات ارزان‌قیمت و قرض‌الحسنه بلندمدت و  میلیون تومان هم بلاعوض از سوی بنیاد مسکن و کمیته امداد به خانواده‌های تحت حمایت در این طرح داده می‌شود.

وی بابیان اینکه تلاش بر این است با توجه به افزایش قیمت مصالح مساکن در طرح مسکن محرومین در شهرستان با پلان‌های  تا ۶۰ متر احداث شود تا واحدی نیمه‌کاره باقی نماند افزود: در حال حاضر تعداد 206 واحد فرسوده می‌باشد

لطفی تعداد خانواده‌های مستأجر در شهرستان اسدآباد را 486 خانوار اعلام کرد و ادامه داد: مسکن از پر هزینه‌ترین خدماتی است که به مددجویان ارائه می‌شود و ما تلاش می‌کنیم با کمک مردم و خیران و هم‌افزایی نهادها، بار سنگین مسکن را از دوش نیازمندان برداریم. ایشان مبلغ مساعدت بلاعوض خیرین و سایر ارگانها را در سال گذشته 17 میلیون تومان اعلام کرد.

انتهای پیام

۲۱ فروردین ۱۴۰۰ ۱۲:۴۶
تعداد بازدید : ۲۳
کد خبر : ۴,۵۹۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید