اخبار

پرداخت بیش از 9 میلیارد تومان وام اشتغال به مددجویان فامنین

پرداخت بیش از 9 میلیارد تومان وام اشتغال به مددجویان فامنین
رئیس کمیته امداد شهرستان فامنین از پرداخت 9 میلیارد و 72 میلیون تومانی وام اشتغال به مددجویان کمیته امداد فامنین درسال گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، نبی اله طبی واحد، رئیس کمیته امداد شهرستان فامنین گفت: یکی از اهداف اصلی این نهاد، ایجاد اشتغال تولید محور در جهت خودکفا نمودن خانواده‌های تحت حمایت است.

رئیس کمیته امداد شهرستان فامنین با اشاره به اینکه تسهیلات اشتغال این نهاد در قالب طرح‌های کارانگیزی، خودکفایی، توان‌افزایی و کارفرمایی به مددجویان تحت حمایت این نهاد پرداخت می‌شود افزود: در سال گذشته با پرداخت تسهیلات خودکفایی به مددجویان، 90 نفر از خانواده‌های تحت حمایت به مرحله خودکفایی رسیده و از چرخه حمایتی این نهاد خارج شدند.

طبی واحد اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین رویکردهای کمیته امداد در راستای توانمندسازی خانواده‌ها، ایجاد اشتغال و استحکام اقتصادی خانواده‌های تحت حمایت می‌باشد که در این راستا در سال گذشته با مبلغ 9 میلیارد و 72 میلیون تومان 185 مورد وام اشتغال و خودکفایی برای مددجویان شهرستان فامنین اجرا شد که 542 میلیون تومان از منابع امدادی و 8 میلیارد و 530 میلیون تومان از منابع بانکی پرداخت شده است.
وی افزود: از 185 مورد وام پرداختی، 61 مورد در شهر و 124 مورد در روستا ایجاد اشتغال کرده است و همچنین ادامه داد: 38 درصد وام‌ها به بانوان تحت حمایت پرداخت شده که در زمینه‌های خدمات، صنایع‌دستی، کشاورزی، دامداری و مشاغل خانگی اجرا شده و بیشترین فرصت شغلی ایجاد شده در زمینه دامداری و تولید پوشاک بوده است

طبی واحد در پایان افزود: در سال 99 به‌منظور جلوگیری از انحراف طرح‌ها و راهنمایی به‌موقع مجریان طرح‌های اشتغال 2825 مورد نظارت انجام‌گرفته است.

انتهای پیام

۲۱ فروردین ۱۴۰۰ ۱۲:۵۶
تعداد بازدید : ۲۰
کد خبر : ۴,۵۹۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید