اخبار

پرداخت 13 میلیارد و 200 میلیون تومان وام اشتغال به مددجویان منطقه 1 همدان

پرداخت 13 میلیارد و 200 میلیون تومان وام اشتغال به مددجویان منطقه 1 همدان
رئیس کمیته امداد منطقه 1 همدان از پرداخت 13 میلیارد و 200 میلیون تومانی وام اشتغال به مددجویان کمیته امداد منطقه 1 همدان درسال گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، خانم رکنی، رئیس کمیته امداد منطقه 1 همدان گفت: یکی از دغدغه‌های اصلی این نهاد، ایجاد اشتغال تولید محور در جهت خودکفا نمودن خانواده‌های تحت حمایت است.

رئیس کمیته امداد منطقه 1 همدان با اشاره به اینکه تسهیلات اشتغال این نهاد در قالب طرح‌های کارانگیزی، خودکفایی، توان‌افزایی و کارفرمایی به مددجویان تحت حمایت این نهاد پرداخت می‌شود افزود: در سال گذشته با پرداخت تسهیلات خودکفایی به مددجویان، 167 نفر از خانواده‌های تحت حمایت به مرحله خودکفایی رسیده و از چرخه حمایتی این نهاد خارج شدند.

رکنی اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین رویکردهای کمیته امداد در راستای توانمندسازی خانواده‌ها، ایجاد اشتغال و استحکام اقتصادی خانواده‌های تحت حمایت است که در این راستا در سال گذشته با مبلغ 13 میلیارد و 200 میلیون تومان 315 مورد وام اشتغال و خودکفایی برای مددجویان منطقه 1 همدان اجرا شد که 1 میلیارد تومان از منابع امدادی و 12 میلیارد و 200 میلیون تومان از منابع بانکی پرداخت‌شده است.
وی افزود: از 315 مورد وام پرداختی، 255 مورد در شهر و 60 مورد در روستا ایجاد اشتغال کرده است و همچنین ادامه داد: 87 درصد وام‌ها به بانوان تحت حمایت پرداخت‌شده که در زمینه‌های خدمات، صنایع‌دستی، کشاورزی، دامداری و مشاغل خانگی اجراشده و بیشترین فرصت شغلی ایجادشده درزمینهٔ صنفی و صنعتی بوده است

رکنی در پایان افزود: در سال 99 به‌منظور جلوگیری از انحراف طرح‌ها و راهنمایی به‌موقع مجریان طرح‌های اشتغال 2550 مورد نظارت انجام‌گرفته است.

انتهای پیام

۲۳ فروردین ۱۴۰۰ ۱۲:۴۷
تعداد بازدید : ۲۹
کد خبر : ۴,۶۰۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید