اخبار

پرداخت بیش از 16 میلیارد ریال مستمری به مددجویان منطقه2 همدان

پرداخت بیش از 16 میلیارد ریال مستمری به مددجویان منطقه2 همدان
رئیس کمیته امداد منطقه 2 همدان با اشاره به اینکه در سال گذشته به 5334 خانواده با 9368 نفر، مستمری پرداخت‌شده است، گفت: در این زمینه 16 میلیارد و 90 میلیون تومان مستمری پرداخت‌شده است.

به گزارش سایت اطلاع‌رسانی کمیته امداد، جعفر هاشمی، رئیس کمیته امداد منطقه 2 همدان گفت: مستمری پرداختی در راستای رفع بخشی از نیازهای اساسی خانواده های تحت حمایت پرداخت می گرددکه در سال گذشته 16میلیارد و 90 میلیون تومان به‌حساب 5334 خانواده واریز گردید. و همچنین ادامه داد: در کنار پرداخت مستمری ماهانه خدمات حمایتی دیگری مانند برگزاری دوره های فرهنگی و آموزشی، تأمین کمک هزینه تأمین جهیزیه‌ی نوعروسان نیازمند، پرداخت تسهیلات کارگشایی، اخذ رایگان انشعابات آب، گاز و برق  به مددجویان ارائه می شود.

رئیس کمیته امداد منطقه 2 همدان ادامه داد: کمیته امداد یک مکان امدادرسان موقت برای رفع نیاز مددجویان و نیازمندان است که پس از اعطای وام مشاغل خانگی و تسهیلات خودکفایی به مددجویان و حصول اطمینان از خودکفایی و کسب درآمد و استقلال اقتصادی آنها را از چرخه حمایت خارج می‌کند
هاشمی با بیان اینکه مددجویان تحت پوشش به چند دسته تقسیم می‌شوند، گفت: معیشت بگیران، مددجویان تبصره ١۴ و مددجویان تک خدمتی و چند خدمتی از جمله آنها هستند و طی این مدت 166 خانوار به علت توانمندسازی و کسب درآمد ثابت از چرخه حمایتی خارج و سریعاً به همین میزان نیازمندان جدید جایگزین شده‌اند.

وی در پایان اظهار داشت: توانمندی خانواده‌ها یکی از اهداف امداد می‌باشدو درصدد هستیم تا با برنامه ریزی مناسب و ارائه‌ی خدمات متنوع به مددجویان و افراد بی بضاعت گامی بلند و استوار در توانمندسازی و حمایت از خانواده های محروم منطقه برداریم

انتهای پیام

۲۳ فروردین ۱۴۰۰ ۱۳:۵۷
تعداد بازدید : ۲۷
کد خبر : ۴,۶۰۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید