اخبار

پرداخت 13 میلیارد و 860 میلیون تومان وام اشتغال به مددجویان بهار

پرداخت 13 میلیارد و 860 میلیون تومان وام اشتغال به مددجویان بهار
رئیس کمیته امداد شهرستان بهار از پرداخت 13 میلیارد و 860 میلیون تومانی وام اشتغال به مددجویان کمیته امداد بهار در سال گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، اردشیر سلطانی، رئیس کمیته امداد شهرستان بهار گفت: یکی از دغدغه‌های اصلی این نهاد، ایجاد اشتغال تولید محور در جهت خودکفا نمودن خانواده‌های تحت حمایت است.

رئیس کمیته امداد شهرستان بهار با اشاره به اینکه تسهیلات اشتغال این نهاد در قالب طرح‌های کارانگیزی، خودکفایی، توان‌افزایی و کارفرمایی به مددجویان تحت حمایت این نهاد پرداخت می‌شود افزود: در سال گذشته با پرداخت تسهیلات خودکفایی به مددجویان، 97 نفر از خانواده‌های تحت حمایت به مرحله خودکفایی رسیده و از چرخه حمایتی این نهاد خارج شدند.

سلطانی اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین رویکردهای کمیته امداد در راستای توانمندسازی خانواده‌ها، ایجاد اشتغال و استحکام اقتصادی خانواده‌های تحت حمایت است که در این راستا در سال گذشته با مبلغ 13 میلیارد و 860 میلیون تومان 353 مورد وام اشتغال و خودکفایی برای مددجویان شهرستان بهار اجرا شد که 895 میلیون تومان از منابع امدادی و 12 میلیارد و 965 میلیون تومان از منابع بانکی پرداخت‌شده است.
وی افزود: از 353 مورد وام پرداختی، 116 مورد در شهر و 237 مورد در روستا ایجاد اشتغال کرده است و همچنین ادامه داد: 51 درصد وام‌ها به بانوان تحت حمایت پرداخت‌شده که در زمینه‌های خدمات، صنایع‌دستی، کشاورزی، دامداری و مشاغل خانگی اجراشده و بیشترین فرصت شغلی ایجادشده درزمینهٔ دامداری و کشاورزی بوده است

سلطانی در پایان افزود: در سال 99 به‌منظور جلوگیری از انحراف طرح‌ها و راهنمایی به‌موقع مجریان طرح‌های اشتغال 4560 مورد نظارت انجام‌گرفته است.

انتهای پیام

۲۵ فروردین ۱۴۰۰ ۱۲:۵۸
تعداد بازدید : ۳۱
کد خبر : ۴,۶۱۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید