اخبار

خانه‌دار شدن 32 خانواده کمیته امداد تویسرکان در طرح مسکن محرومان

خانه‌دار شدن 32 خانواده کمیته امداد تویسرکان در طرح مسکن محرومان
رئیس کمیته امداد شهرستان تویسرکان از خانه‌دار شدن 32 مددجو در این شهرستان از طرح مسکن محرومان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، محمد مرادی، رئیس کمیته امداد شهرستان تویسرکان با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه طرح مسکن محرومان بین کمیته امداد و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در استان همدان اظهار کرد: سهم اختصاصی شهرستان در طرح مسکن محرومان در سال گذشته  44 واحد مسکن بود؛ اما به دلیل بالا بودن تعداد افراد سالمند و فرسودگی مساکن مددجویان سهمیه کمیته امداد تویسرکان تا 80 واحد قابل‌افزایش است.

وی زمان آغاز طرح مسکن محرومان را اواسط سال گذشته اعلام کرد وافزود: در سال قبل  250 نفر از مددجویان را به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به‌منظور جذب سهمیه 60 واحد مسکن محرومین معرفی کردیم؛ که احداث 32 واحد انجام پذیرفته و بقیه واحدها در حال ساخت می‌باشد.

رئیس کمیته امداد شهرستان تویسرکان با اشاره به پرداخت 80 میلیون تومان تسهیلات باهدف خانه‌دار شدن مددجویان کمیته امداد در قالب طرح مسکن محرومین خاطرنشان کرد: مبلغ ۵۰ میلیون تومان تسهیلات ارزان‌قیمت و قرض‌الحسنه بلندمدت و  میلیون تومان هم بلاعوض از سوی بنیاد مسکن و کمیته امداد به خانواده‌های تحت حمایت در این طرح داده می‌شود.

وی بابیان اینکه تلاش بر این است با توجه به افزایش قیمت مصالح مساکن در طرح مسکن محرومین در شهرستان با پلان‌های  تا ۶۰ متر احداث شود تا واحدی نیمه‌کاره باقی نماند افزود: در حال حاضر تعداد 149 واحد فرسوده می‌باشد

مرادی تعداد خانواده‌های مستأجر در شهرستان تویسرکان را 165 خانوار اعلام کرد و ادامه داد: مسکن از پر هزینه‌ترین خدماتی است که به مددجویان ارائه می‌شود و ما تلاش می‌کنیم با کمک مردم و خیران و هم‌افزایی نهادها، بار سنگین مسکن را از دوش نیازمندان برداریم. ایشان مبلغ مساعدت بلاعوض خیرین و سایر ارگانها را در سال گذشته 205 میلیون تومان و مبلغ مساعدت شرکت گلرنگ را 200 میلیون تومان اعلام کرد.

انتهای پیام

۲۵ فروردین ۱۴۰۰ ۱۳:۱۹
تعداد بازدید : ۳۳
کد خبر : ۴,۶۱۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید