اخبار

توزیع 348 سبد کالا برای رفع سوءتغذیه کودکان تحت پوشش کمیته امداد منطقه 3 همدان

توزیع 348 سبد کالا برای رفع سوءتغذیه کودکان تحت پوشش کمیته امداد منطقه 3 همدان
رئیس کمیته امداد منطقه 3 همدان گفت در سال گذشته 348 سبد کالا در بین کودکان دچار سوءتغذیه موردحمایت این نهاد مقدس توزیع‌شده است.

به گزارش سایت اطلاع‌رسانی کمیته امداد، حمید هاشمی، رئیس کمیته امداد منطقه 3 همدان گفت: حمایت از کودکان دچار سوءتغذیه ازجمله سرفصل‌های مهم فعالیت این نهاد مقدس به شمار می‌رود که در این راستا برای کمک به بهبود تغذیه کودکان زیر پنج سال، ماهیانه به‌صورت میانگین 100 هزار تومان در قالب بن کارت شارژ می‌شود.

رئیس کمیته امداد منطقه 3 همدان با اشاره به شیوه شناسایی کودکان دچار سوءتغذیه افزود: شبکه بهداشت پس از انجام تحقیقات لازم از خانوارهای شهرستان، افرادی که کودکان آن‌ها دچار سوءتغذیه هستند به این نهاد مقدس معرفی می‌کنند.

هاشمی تعداد کودکان دارای سوءتغذیه کمیته امداد منطقه 3 همدان در سال گذشته را 29 نفر اعلام کرد و اظهار داشت از این تعداد 14 کودک تحت حمایت و 15 کودک غیر تحت حمایت امداد می‌باشند که در سال گذشته 348 سبد کالا در قالب بن کارت به مبلغ 34 میلیون و 800 هزار تومان برای رفع سوءتغذیه این کودکان هزینه شده است.

وی بابیان اینکه زمینه مشارکت خیران برای کمک به بهبود تغذیه کودکان زیر پنج سال نیز فراهم است، افزود: خیران می‌توانند در تأمین منابع مالی موردنیاز برای رفع سوءتغذیه کودکان زیر پنج سال مشارکت کنند.

انتهای پیام

۲۸ فروردین ۱۴۰۰ ۱۵:۴۵
تعداد بازدید : ۳۱
کد خبر : ۴,۶۲۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید