اخبار

پرداخت 9 میلیارد تومان وام اشتغال به مددجویان گل‌تپه

پرداخت 9 میلیارد تومان وام اشتغال به مددجویان گل‌تپه
رئیس کمیته امداد شهرستان گل‌تپه از پرداخت 9 میلیارد تومانی وام اشتغال به مددجویان کمیته امداد گل‌تپه در سال گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، عباد اله زارعی، رئیس کمیته امداد شهرستان گل‌تپه گفت: یکی از دغدغه‌های اصلی این نهاد، ایجاد اشتغال تولید محور در جهت خودکفا نمودن خانواده‌های تحت حمایت است.

رئیس کمیته امداد شهرستان گل‌تپه با اشاره به اینکه تسهیلات اشتغال این نهاد در قالب طرح‌های کارانگیزی، خودکفایی، توان‌افزایی و کارفرمایی به مددجویان تحت حمایت این نهاد پرداخت می‌شود افزود: در سال گذشته با پرداخت تسهیلات خودکفایی به مددجویان، 104 نفر از خانواده‌های تحت حمایت به مرحله خودکفایی رسیده و از چرخه حمایتی این نهاد خارج شدند.

زارعی به نقش مؤثر خیرین و نیکوکاران در تأمین نیازهای اساسی خانواده‌های نیازمند کمیته اشاره کرد و گفت: مردم نوع‌دوست می‌توانند با افتتاح حساب و سپرده‌گذاری در صندوق امداد ولایت، بستر مناسبی جهت ارائه تسهیلات هدفمند و اثربخش در راستای رفع مسائل و مشکلات نیازمندان فراهم نمایند. همچنین ادامه داد در سال گذشته با مبلغ 9 میلیارد تومان 180 مورد وام اشتغال و خودکفایی برای مددجویان شهرستان گل‌تپه اجرا شد که 800 میلیون تومان از منابع امدادی و 8 میلیارد و 200 میلیون تومان از منابع بانکی پرداخت‌شده است.
وی افزود: از 180 مورد وام پرداختی، 28 مورد در شهر و 152 مورد در روستا ایجاد اشتغال کرده است و همچنین ادامه داد: 30 درصد وام‌ها به بانوان تحت حمایت پرداخت‌شده که در زمینه‌های خدمات، صنایع‌دستی، کشاورزی، دامداری و مشاغل خانگی اجراشده و بیشترین فرصت شغلی ایجادشده درزمینهٔ دامداری و کشاورزی بوده است

زارعی در پایان افزود: در سال 99 به‌منظور جلوگیری از انحراف طرح‌ها و راهنمایی به‌موقع مجریان طرح‌های اشتغال 2100 مورد نظارت انجام‌گرفته است.

انتهای پیام

۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۳:۴۹
تعداد بازدید : ۱۳
کد خبر : ۴,۶۶۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید