اخبار

پرداخت 12 میلیارد و 357 میلیون تومان مستمری به مددجویان رزن

پرداخت 12 میلیارد و 357 میلیون تومان مستمری به مددجویان رزن
رئیس کمیته امداد شهرستان رزن با اشاره به اینکه در سال گذشته به 3263 خانواده با 8157 نفر، مستمری پرداخت‌شده است، گفت: در این زمینه 12 میلیارد و 357 میلیون تومان مستمری پرداخت‌شده است.

به گزارش سایت اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سید حسن نعمتی، رئیس کمیته امداد شهرستان رزن گفت: مستمری پرداختی در راستای رفع بخشی از نیازهای اساسی خانواده‌های تحت حمایت پرداخت می‌گردد که در سال گذشته 12 میلیارد و 357 میلیون تومان به‌حساب 3263 خانواده واریز گردید؛ و همچنین ادامه داد: در کنار پرداخت مستمری ماهانه خدمات حمایتی دیگری مانند برگزاری دوره‌های فرهنگی و آموزشی، کمک‌هزینه تأمین جهیزیهٔ نوعروسان نیازمند، پرداخت تسهیلات کارگشایی، اخذ رایگان انشعابات آب، گاز و برق به مددجویان ارائه می‌شود.

رئیس کمیته امداد شهرستان رزن ادامه داد: کمیته امداد یک مکان امدادرسان موقت برای رفع نیاز مددجویان و نیازمندان است که پس از اعطای وام مشاغل خانگی و تسهیلات خودکفایی به مددجویان و حصول اطمینان از خودکفایی و کسب درآمد و استقلال اقتصادی آن‌ها را از چرخه حمایت خارج می‌کند.
نعمتی بابیان اینکه مددجویان تحت پوشش به چند دسته تقسیم می‌شوند، گفت: معیشت بگیران، مددجویان تبصره ۱۴ و مددجویان تک خدمتی و چند خدمتی ازجمله آن‌ها هستند و طی این مدت 142 خانوار به علت توانمندسازی و کسب درآمد ثابت از چرخه حمایتی خارج و سریعاً به همین میزان نیازمندان جدید جایگزین شده‌اند.

وی در پایان اظهار داشت: توانمندی خانواده‌ها یکی از اهداف امداد است و درصدد هستیم تا با برنامه‌ریزی مناسب و ارائهٔ خدمات متنوع به مددجویان و افراد بی‌بضاعت گامی بلند و استوار در توانمندسازی و حمایت از خانواده‌های محروم منطقه برداریم.

انتهای پیام

۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۵:۴۷
تعداد بازدید : ۱۹
کد خبر : ۴,۶۸۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید