اخبار

پرداخت بیش از 14 میلیارد تومان وام اشتغال به مددجویان کبودرآهنگ

پرداخت بیش از 14 میلیارد تومان وام اشتغال به مددجویان کبودرآهنگ
رئیس کمیته امداد شهرستان کبودرآهنگ از پرداخت 14 میلیارد و 105 میلیون تومانی وام اشتغال به مددجویان کمیته امداد کبودرآهنگ در سال گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، علی جعفری، رئیس کمیته امداد شهرستان کبودرآهنگ گفت: یکی از اهداف اصلی این نهاد، ایجاد اشتغال تولید محور در جهت خودکفا نمودن خانواده‌های تحت حمایت است.

رئیس کمیته امداد شهرستان کبودرآهنگ با اشاره به اینکه تسهیلات اشتغال این نهاد در قالب طرح‌های کارانگیزی، خودکفایی، توان‌افزایی و کارفرمایی به مددجویان تحت حمایت این نهاد پرداخت می‌شود افزود: در سال گذشته با پرداخت تسهیلات خودکفایی به مددجویان، 105 نفر از خانواده‌های تحت حمایت به مرحله خودکفایی رسیده و از چرخه حمایتی این نهاد خارج شدند.

جعفری به نقش مؤثر خیرین و نیکوکاران در تأمین نیازهای اساسی خانواده‌های نیازمند کمیته اشاره کرد و گفت: مردم نوع‌دوست می‌توانند با افتتاح حساب و سپرده‌گذاری در صندوق امداد ولایت، بستر مناسبی جهت ارائه تسهیلات هدفمند و اثربخش در راستای رفع مسائل و مشکلات نیازمندان فراهم نمایند. همچنین ادامه داد در سال گذشته با مبلغ 14 میلیارد و 105 میلیون تومان 322 مورد وام اشتغال و خودکفایی برای مددجویان شهرستان کبودرآهنگ اجرا شد که 1 میلیارد و 110 میلیون تومان از منابع امدادی و 12 میلیارد و 995 میلیون تومان از منابع بانکی پرداخت‌شده است.
وی افزود: از 322 مورد وام پرداختی، 27 مورد در شهر و 295 مورد در روستا ایجاد اشتغال کرده است و همچنین ادامه داد: 68 درصد وام‌ها به بانوان تحت حمایت پرداخت‌شده که در زمینه‌های خدمات، صنایع‌دستی، کشاورزی، دامداری و مشاغل خانگی اجراشده و بیشترین فرصت شغلی ایجادشده درزمینهٔ دامداری بوده است

جعفری در پایان افزود: در سال 99 به‌منظور جلوگیری از انحراف طرح‌ها و راهنمایی به‌موقع مجریان طرح‌های اشتغال 3405 مورد نظارت انجام‌گرفته است.

انتهای پیام

مدت‌زمان مطالعه خبر: 1 دقیقه

۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۴:۴۱
تعداد بازدید : ۲۸
کد خبر : ۴,۷۲۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید