اخبار

14 نوعروس فامنینی با کمک کمیته امداد به خانه بخت رفتند

14 نوعروس فامنینی با کمک کمیته امداد به خانه بخت رفتند
از ابتدای سال جاری 50 میلیون تومان کمک‌هزینه ازدواج به 14 نوعروس تحت حمایت کمیته امداد شهرستان فامنین پرداخت‌شده است.

رئیس کمیته امداد شهرستان فامنین گزارشی از کمک‌هزینه‌های پرداخت‌شده به مددجویان از ابتدای سال جاری را ارائه داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علی فرهاد لویی، رئیس کمیته امداد شهرستان فامنین بیان کرد: طی سال جاری 50 میلیون تومان کمک‌هزینه خرید جهیزیه به 14 نوعروس تحت حمایت کمیته امداد شهرستان فامنین پرداخت‌شده است.

وی ادامه داد: یکی از فعالیت‌های خداپسندانه که ریشه در سنت حسنه نبوی دارد زمینه‌سازی ازدواج جوانان به‌ویژه تأمین جهیزیه دختران نیازمند در آستانه ازدواج است که کمیته امداد شهرستان فامنین از تعداد 25 نوعروس متقاضی جهیزیه به 14 نفر از آن‌ها که مدارک لازم را به این نهاد ارائه نموده‌اند کمک‌هزینه جهیزیه تا سقف سه میلیون و 500 هزار تومان به‌صورت بلاعوض پرداخت‌نموده است.

فرهاد لویی همچنین با اشاره به اینکه 11 نفر پشت نوبت این طرح قرار دارند، گفت: در تلاش هستیم با کمک خیران و مسئولان، نوعروسان در نوبت نیز از کمک‌هزینه جهیزیه این نهاد بهره‌مند شده و تا پایان تابستان امسال به خانه بخت رفته وزندگی مشترک را آغاز نمایند.

رئیس کمیته امداد شهرستان فامنین بابیان اینکه 10 درصد کمک‌هزینه پرداختی از محل کمک‌های مردمی و مابقی از منابع امدادی پرداخت‌شده است، گفت: این نهاد همچنین خدماتی مانند مشاوره قبل، حین و بعد از ازدواج به نوعروسان و همچنین بررسی صلاحیت اخلاقی و اجتماعی خواستگاران در صورت تقاضای خانواده نوعروس نیز صورت می‌گیرد.

فرهاد لویی در پایان اشاره کرد: نرخ طلاق در بین زوج‌های تحت حمایت نسبت به میانگین کشوری بسیار پایین بوده و زیر پنج درصد است.

انتهای پیام


۱۱ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۵۲
تعداد بازدید : ۱۰۲
کد خبر : ۶۲۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید