اخبار

پرداخت یک میلیارد و 300 میلیون تومان تسهیلات اشتغال به مددجویان رزن

پرداخت یک میلیارد و 300 میلیون تومان تسهیلات اشتغال به مددجویان رزن
یک میلیارد و 300 میلیون تومان تسهیلات اشتغال در شش‌ماهه نخست امسال به 64 نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد شهرستان رزن پرداخت‌شده است.

رئیس کمیته امداد شهرستان رزن گزارشی از تسهیلات اشتغال پرداخت‌شده به مددجویان این نهاد ارائه داد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علی جعفری، رئیس کمیته امداد شهرستان رزن بیان کرد: برگزاری آموزش‌های رایگان فنی‌وحرفه‌ای، ایجاد اشتغال برای مددجویان جویای کار و دارای توانایی، پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی و همچنین اعمال نظارت‌های تخصصی و فنی بر طرح‌های اشتغال مددجویان توسط ناظران متخصص، گام‌های اصلی جهت توانمندسازی و خودکفایی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد اداره رزن است.
رئیس کمیته امداد شهرستان رزن ادامه داد: با توجه به اینکه یکی از دغدغه‌های اصلی کمیته امداد، ایجاد اشتغال تولید محور برای به خودکفایی رسیدن خانواده‌های تحت حمایت است، گفت: در شش‌ماهه نخست سال جاری برای 64 نفر از مددجویان بااعتبار یک میلیارد و 300 میلیون تومان شغل پایدار ایجادشده است.
جعفری ادامه داد: 19 مورد از وام‌های پرداخت‌شده به مبلغ 350 میلیون تومان از منابع داخلی کمیته امداد و 45 مورد با مبلغ 950 میلیون تومان از منابع بانکی بوده است.
وی همچنین با اشاره به اهمیت آموزش در ایجاد اشتغال برای مددجویان گفت: 74 دوره آموزشی بلندمدت با همکاری فنی‌وحرفه‌ای و آموزشگاه‌های آزاد برای 74 نفر از مددجویان مستعد اشتغال برگزار شد که 12 میلیون تومان هزینه دربر داشته است.
رئیس کمیته امداد شهرستان رزن تعداد کاریابی‌های صورت گرفته برای مددجویان در سال 97 را 17 نفر و تعداد افراد بهره‌مند شده از بیمه‌های تأمین اجتماعی را 280 نفر عنوان کرد.
جعفری ضمن اشاره به‌ضرورت نظارت به‌موقع برای راهنمایی مجریان طرح‌های اشتغال و همچنین جلوگیری از انحراف طرح‌ها در پایان افزود: در سال 97 تعداد دو هزار و 100 مورد نظارت تخصصی بر طرح‌های اجراشده صورت گرفته است.
انتهای پیام

۲۸ مهر ۱۳۹۷ ۱۱:۲۸
تعداد بازدید : ۹۸
کد خبر : ۸۱۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید