دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ / ۱۳:۰۶
سرویس : همدان
کد خبر : ۱۵۷۱۲۴
گزارشگر : ۶۷
در 5 ماه نخست امسال انجام شد

کمک 220 میلیون تومانی به کودکان رزنی دچار سوء‌تغذیه

(دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۶) ۱۳:۰۶

220 کودک زیر شش سال مبتلا به سوء تغذیه تحت حمایت کمیته امداد رزن قرار دارند که در قالب طرح همسفره نسبت به رفع سوء تغذیه این کودکان اقدام می شود.

مدیر کمیته امداد شهرستان رزن آمار اقدامات انجام شده در حوزه درمان کودکان مبتلا به سوء تغذیه در پنج ماهه امسال را ارائه داد.

 به گزارش سایت خبری کمیته امداد،علی جعفری، مدیر کمیته امداد شهرستان رزن با بیان اینکه 220 کودک زیر شش سال مبتلا به سوء تغذیه تحت حمایت کمیته امداد رزن قرار دارند، گفت: هر ماه کارت خرید مواد غذایی به ارزش ۷۵ هزار تومان برای این کودکان شارژ می شود.

وی گروه هدف در طرح تغذیه کودکان را محدوده سنی شش ماه تا کمتر از شش سال عنوان کرد و افزود: هر کودک به محض ورود به طرح و بهره‌مندی از آن باید حداقل طی دو دوره شش ماهه تحت حمایت طرح قرار گیرد تا مراتب پایش رشد آن به صورت کامل انجام و شرایط رفع سوء تغذیه وی با تأیید مراکز بهداشتی، درمانی پس از مهلت یک ساله محرز شود.

جعفری حفظ سلامت مددجویان به خصوص کودکان دچار سوء تغذیه را یکی از برنامه‌های مهم کمیته امداد دانست و بیان کرد: 220 کودک زیر شش سال مبتلا به سوء تغذیه تحت حمایت کمیته امداد رزن قرار دارند که در قالب طرح همسفره نسبت به رفع سوء تغذیه این کودکان اقدام می شود.

وی بیان کرد: بیش از 82 میلیون تومان از ابتدای امسال برای رفع سوء تغذیه 220 کودک زیر شش سال مبتلا به سوء تغذیه در شهرستان رزن هزینه شده است.

مدیر کمیته امداد شهرستان رزن با اشاره به اینکه سبد غذایی به کودکانی تعلق می‌گیرد که دچار اختلال رشد یا سوءتغذیه هستند و بر اساس ارزیابی حمایتی توسط کمیته امداد عدم تمکن مالی و استحقاق آنان نیز به اثبات رسیده باشد، افزود: با اجرای طرح رفع سوء تغذیه کودکان کمتر از ۶ سال از اختلال در رشد جسمی و تکامل مغزی و کاهش بهره هوشی آنها در آینده جلوگیری می شود.

جعفری درباره نحوه شناسایی این کودکان گفت: پس از انجام پایش کودکان توسط مراکز بهداشتی و درمانی دانشگاه ها، کودکان دچار سوء تغذیه به کمیته امداد معرفی و سبد غذایی مورد نظر کارشناسان تغذیه توسط این نهاد تهیه و تحویل خانواده این کودکان می شود.

 وی با بیان اینکه آموزش های لازم هم در کنار سبد غذایی به مادران این کودکان ارائه می شود، عنوان کرد: پس از پایان یک دوره شش ماهه، مجدداً کودکان، مورد پایش مراکز بهداشتی درمانی قرار می گیرند.

شایسته ذکر است؛ طرح همسفره به منظور تامین حداقل نیاز غذایی کودکان نیازمند زیر شش سال که سرپرستان آنها توانایی مالی کافی را ندارند توسط کمیته امداد در حال اجر است.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۴۰۹پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید