دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۳ تیر ۱۳۹۷ / ۱۱:۵۲
سرویس : همدان
کد خبر : ۱۶۲۶۰۶
گزارشگر : ۹۶
به همت مددجوی دیروز که مادر موفق امروز است

عطر خوش ادویه خوزستان در همدان می‌پیچد

(یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷) ۱۱:۵۲

زهرا مادر دو فرزند که از پیچ‌وخم زندگی توانست با دریافت پنج میلیون تومان از کمیته امداد عطر خوش ادویه خوزستان را به همدان آورد و با اعتمادبه‌نفس و حفظ شان و شخصیت، معاش خود و فرزندانش را فراهم کند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، در زمان جنگ با هزاران امید و آرزو از شهری مادری‌اش دل می‌کند تا پاسخ مثبت به عشق مردی دهد که ادعای عاشقی او را دارد و با هزاران وعده‌ووعید زهرا را عروس خانه خودش می‌کند.

سخت بود جدایی از خانواده، سخت بود جدا شدن از تمام خاطرات کودکی‌ام اما آمدم به امید خوشبخت شدن، دل درگرو مردی نهادم که فقط مدت کمی مرد زندگی‌ام بود و در سایر مواقع در زندان به سر می‌برد.

در سال 87 از طریق زندانی که همسرم در آن بود با نهاد کمیته امداد آشنا شدم، پس از مراجعه به کمیته امداد استان همدان تحت حمایت قرار گرفتم و از کمک‌های موردی و مستمری آن زندگی خود و پسرم را می‌گذراندم و با مشاوره‌ها و دوره‌های مفید آن توانستم روحیه خود را حفظ کنم تا فرزندم بیش از این آسیب نبیند.

همسرم از زندان آزاد شد ولی هنوز هم‌دست از کار خلاف نکشیده بود، مواد مخدر ریشه زندگی‌ام را خشکانده بود، توانایی بازگشت در کنار خانواده‌ام را نداشتم، در خانه مواد استعمال می‌کرد و به دیگران نیز می‌فروخت، بعد از مدتی که متوجه شدم فرزند دومم را نیز باردار هستم زندگی برایم دشوارتر شده، بود، نگرانی برای پسر اولم و آینده او توان فکر به چیز دیگری را از من گرفته بود و حالا پسر دومم نیز درراه بود.

چاره‌ای نداشتم جز ادامه دادن به زندگی، ولی آینده فرزندانم که حالا 13 و پنج‌ساله شده بودند لحظه‌ای رهایم نمی‌کرد، از اینکه آن‌ها نیز راه پدر خود را در پیش بگیرند و به سمت مواد مخدر بروند مرا به جنون می‌کشاند و از طرفی دیگر توانایی ادامه زندگی با یک مرد خلاف‌کار و معتاد که جوان‌های زیادی را به این سمت کشانده و بنیان خانواده‌های فراوانی را ازهم‌پاشیده بود برایم غیرممکن بود.

به‌ناچار در سال 93 اقدام به جدایی کردم و با دریافت حق در دادگاه توانستم فرزندانم را در کنار خودم نگه‌دارم، پس از جدایی، در این شهر تنها بودم و کسی را نداشتم اما دیگر خانه‌ام اینجا بود، فرزندانم در این شهر متولدشده بودند و روی برگشتن به خوزستان را نیز نداشتم بنابراین باید زندگی‌ام را خودم اداره می‌کردم.

از قبل با کمیته امداد آشنا شده بودم، بعد از جدایی، دوباره به این نهاد مراجعه کردم و همراه پسرانم تحت حمایت قرار گرفتیم و با دریافت پنج میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی از کمیته امداد شروع به تنها کاری که توانایی آن را داشتم کردم.

این بانوی موفق ادامه داد: ادویه‌های مختلف را از خوزستان می‌آوردم و در همدان با بازاریابی در بین اداره‌ها، مؤسسات، مدارس و هر جمعی که فقط خانم‌ها آن را تشکیل می‌دهند، ادویه‌های خود را می‌فروختم.

درآمدم خوب بود اما پسرانم در حال بزرگ شدن بودند و هزینه‌های آن‌ها روزبه‌روز بیشتر می‌شد، بنابراین شروع به گرفتن عرقیات گیاهی مانند، نعنا، بیدمشک و گلاب کردم و چون به دلیل آشنا شدن با افراد زیادی برای فروش ادویه، عرقیات گیاهی‌ام نیز به‌سرعت فروش می‌رفت و من پس از مدتی بازاریابی برای فروش عرقیات گیاهی که دوستانم تهیه می‌کردند را نیز شروع کردم.

زهرا ادامه داد: در سال 96 با دریافت 10 میلیون تومان تسهیلات بانکی دیگر نیز شروع به توسعه کار خود کردم و فروش خود را نیز بالاتر بردم تا با کسب درآمد بیشتر زندگی راحتی برای فرزندانم فراهم کنم و اجازه ندهم کمبود پدر را در زندگی احساس کنند و بدون هیچ‌گونه خللی بزرگ شوند.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۲۳۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید