دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۵ تیر ۱۳۹۷ / ۱۱:۲۴
سرویس : همدان
کد خبر : ۱۶۲۶۵۶
گزارشگر : ۹۶

ارائه 124 مورد خدمت حقوقی رایگان به مددجویان همدانی

(سه شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷) ۱۱:۲۴

تهیه و تنظیم 40 مورد دادخواست و شکوائیه، 32 مورد لایحه و دفاعیه برای ارائه به مراجع قضایی و انجام 52 مورد مشاوره حقوقی به مددجویان تحت حمایت از فعالیت‌های حقوقی کمیته امداد استان همدان از ابتدای سال جاری بوده است.

رئیس اداره حقوقی و املاک کمیته امداد استان همدان، به تشریح خدمات حقوقی این نهاد به مددجویان و خانواده‌های نیازمند در سه‌ماهه سال جاری پرداخت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسین روغنکار رئیس اداره حقوقی و املاک کمیته امداد استان همدان بیان کرد: بسیاری از مددجویان به دلیل عدم آگاهی از حقوق قانونی خود قادر به اعاده حق خود نیستند به همین دلیل کمیته امداد با ارائه مشاوره و پیگیری‌های لازم برای احقاق حق مددجویان قدم برمی‌دارد.

روغنکار گفت: تهیه و تنظیم 40 مورد دادخواست و شکوائیه، 32 مورد لایحه و دفاعیه برای ارائه به مراجع قضایی و انجام 52 مورد مشاوره حقوقی به مددجویان تحت حمایت از فعالیت‌های حقوقی کمیته امداد استان همدان از ابتدای سال جاری بوده است.

رئیس اداره حقوقی و املاک کمیته امداد استان همدان بابیان اینکه هشت میز حقوقی برای ارائه خدمات به مددجویان کمیته امداد نیز در استان همدان فعالیت می‌کنند، ادامه داد: از ابتدای امسال 33 مورد پرونده مددجویی و 12 مورد پرونده سازمانی نیز حل‌وفصل شده است.

روغنکار با اشاره به پنج تفاهم‌نامه حقوقی منعقدشده با نهادهای مختلف و کانون وکلای قوه قضائیه باهدف خدمت‌رسانی بیشتر به مددجویان، گفت: 54 وکیل و مشاور حقوقی نیکوکار برای ارائه مشاوره و کلیه خدمات حقوقی و خانوادگی به مددجویان کمیته امداد استان همدان به‌صورت رایگان با این نهاد همکاری می‌کنند.

وی در ادامه گفت: 10 شعبه شورای حل اختلاف نیز در سطح استان برای خدمت‌رسانی بیشتر و بهتر به مددجویان فعال می‌باشند.

رئیس اداره حقوقی و املاک کمیته امداد استان همدان همچنین 56 مورد استعلام و 671 موردقرارداد بررسی و تنظیم‌شده را از دیگر فعالیت‌های انجام‌شده در سه‌ماهه سال 97 برشمرد و ادامه داد: از ابتدای امسال 37 مورد پرونده منجر به صدور رأی شده و 29 مورد پرونده مددجویی و 8 پرونده سازمانی سازش صدور رأی و اجرای احکام شده است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۷۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید