دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۲ تیر ۱۳۹۷ / ۱۳:۳۳
سرویس : همدان
کد خبر : ۱۶۲۷۷۴
گزارشگر : ۹۶

واریز بیمه اجتماعی 7500 خانواده تحت حمایت همدانی

(سه شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۷) ۱۳:۳۳

دو میلیارد و 735 میلیون تومان حق بیمه برای هفت هزار و 518 خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان همدان در سه‌ماهه ابتدایی سال 97 به‌حساب سازمان تأمین اجتماعی واریزشده است.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان همدان گزارشی از پرداخت حق بیمه مددجویان تحت حمایت در سه‌ماهه نخست امسال ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علی بحیرایی، معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان همدان بابیان اینکه کمیته امداد در جهت ارتقاء سلامت مددجویان تحت حمایت، نگاه ویژه‌ای به مسائل درمانی و بیمه‌ای آن‌ها دارد، گفت: دو میلیارد و 735 میلیون تومان حق بیمه برای هفت هزار و 518 خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان همدان در سه‌ماهه ابتدایی سال 97 به‌حساب سازمان تأمین اجتماعی واریزشده است.

وی با اشاره به اینکه مددجویان می‌توانند علاوه بر خدمات درمانی، پس از رسیدن به سن بازنشستگی از طریق سازمان تأمین اجتماعی مستمری دریافت کنند، ادامه داد: حق بیمه برای شش هزار و 889 نفر از افراد طرح‌های اشتغال وزنان سرپرست خانوار شهری واریزشده است.

بحیرایی همچنین به پرداخت حق بیمه قالیبافان شناسه دار به سازمان تأمین اجتماعی برای 350 نفر اشاره کرد و افزود: 9 میلیارد و 676 میلیون تومان بودجه برای بیمه اجتماعی مددجویان تحت حمایت در سال 97 اختصاص پیداکرده است.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان همدان در ادامه بابیان اینکه در بخش زنان سرپرست خانوار از ابتدای امسال به ازای هر نفر 275 هزار تومان حق بیمه برای سه هزار و 269 پرداخت‌شده است، گفت: زنان سرپرست خانوار از سن 45 تا 50 سال و مجریان طرح‌های اشتغال بین سنین 18 تا 50 می‌توانند بیمه شوند.

وی همچنین در ادامه با اشاره به اینکه از ابتدای سال سه هزار و 860 خانواده بابت طرح‌های اشتغال و خودکفایی تحت حمایت بیمه تأمین اجتماعی قرارگرفته‌اند، گفت: به ازای هر نفر اشتغال یارانه‌ای مبلغ 275 هزار تومان و برای هر نفر غیر یارانه‌ای (کد 994) 620 هزار تومان پرداخت‌شده است.

بحیرایی با ذکر این مطلب که خدمات بیمه‌ای به خانواده‌های تحت حمایت با رویکرد آینده‌نگری برای رفاه و آسایش هر چه بیشتر مددجویان صورت می‌گیرد، ادامه داد: کلیه بیمه‌شدگان با داشتن 10 سال سابقه پرداخت بیمه و داشتن سن 55 سال برای زنان و 60 سال برای مردان بازنشسته می‌شوند و از مزایای بیمه بهره‌مند می‌شوند.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان همدان در پایان افزود: تا پایان سال 96، 61 نفر از زنان سرپرست خانوار و 587 نفر از مجریان طرح‌ها اشتغال بازنشسته یا مستمری‌بگیر شده‌اند و 19 درصد مددجویان نیز دارای بیمه تأمین اجتماعی می‌باشند.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۲۶۸

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید