دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۱۶ تیر ۱۳۹۷ / ۱۲:۱۳
سرویس : همدان
کد خبر : ۱۶۲۸۲۷
گزارشگر : ۹۶

بهرمندی 12 هزار مددجواز برنامه‌های طرح اوقات فراغت کمیته امداد همدان

(شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۷) ۱۲:۱۳

چهار هزار و 540 مددجوی کمیته امداد استان همدان به اردوهای زیارتی و هفت هزار و 200 مددجوی تحت حمایت به اردوهای آموزشی برون‌استانی و اردوهای یک‌روزه در سطح استان به‌منظور غنی‌سازی اوقات فراغت در تابستان سال جاری اعزام خواهند شد.

مدیر امور فرهنگی کمیته امداد استان همدان گزارشی از برنامه‌های تابستانی و برگزاری اردوها برای مددجویان در تابستان ارائه داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علی‌اکبر مرادی، مدیر امور فرهنگی کمیته امداد استان همدان گفت: برگزاری کانون‌های فرهنگی برای دانش آموزان، برگزاری اردوهای آموزشی تربیتی برای مادران و دختران، دختران بازمانده از تحصیل، دانش آموزان، دانشجویان و طلاب و برگزاری اردوهای زیارتی برای مددجویان کمیته امداد استان همدان ازجمله فعالیت‌های حوزه فرهنگی است.

وی بابیان اینکه هم‌زمان با شروع فصل تابستان، همدان میزبان هزار و 840 مددجو از سایر استان‌ها در طی هشت دوره اردو برون‌استانی است، گفت: 11 هزار و 740 مددجو نیز از استان همدان طی هشت دوره به استان‌های گیلان، مازندران، کردستان، کرمانشاه و خراسان رضوی و اردوهای زیارتی و تفریحی یک‌روزه در سطح استان اعزام می‌شوند.

مرادی با تأکید بر اینکه 11 هزار و 740 دانش‌آموز ابتدایی و متوسطه، دانشجو و طلبه تحت حمایت، از همدان در تابستان سال جاری به سایر شهرها سفر می‌کنند، ادامه داد: چهار هزار و 540 مددجو به اردوهای زیارتی و هفت هزار و 200 مددجو به اردوهای آموزشی برون‌استانی خواهند رفت.

مدیر امور فرهنگی کمیته امداد استان همدان هدف از برگزاری اردوهای آموزشی، فرهنگی و تربیتی کمیته امداد در تابستان را غنی‌سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان و همچنین توانمندی فکری، فرهنگی و اعتقادی خانوارهای تحت حمایت این نهاد عنوان کرد.

وی همچنین گفت: تاکنون هزار و 872 نفر از مددجویان برای شرکت در کلاس‌های آموزشی کانون‌های دائمی و موقت کمیته امداد استان همدان ثبت‌نام کرده‌اند.

مرادی در پایان همچنین رشته‌های برگزارشده در کلاس‌های آموزشی کانون‌ها را مهارت‌های هنری، ورزشی، فرهنگی و اجتماعی، فنی‌وحرفه‌ای، صنایع‌دستی، عقیدتی، علمی عنوان کرد و ادامه داد: تمامی رشته‌ها بر مبنای تقویت دین‌باوری و آموزش اصول اعتقادی و مذهبی با محوریت قرآن و اهل‌بیت، تحکیم پیوند جوانان با ولایت و روحیه ولایت مداری، افزایش خودباوری و تقویت اعتمادبه‌نفس، رشد و شکوفایی استعدادهای جوانان و نوجوانان، ایجاد نشاط و امید به آینده، ترویج فرهنگ کار و تلاش و تقویت روحیه مسئولیت‌پذیری مددجویان برگزار می‌شود.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۰۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید