دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۰ تیر ۱۳۹۷ / ۱۳:۰۹
سرویس : همدان
کد خبر : ۱۶۲۹۰۲
گزارشگر : ۹۶

اختصاص 15.5میلیارد تومان به درمان مددجویان همدانی

(چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷) ۱۳:۰۹

15 میلیارد و 500 میلیون تومان برای بهداشت و درمان مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان همدان تخصیص‌یافته است.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان همدان گزارشی از فعالیت‌های کمیته امداد در سه‌ماهه اول سال جاری و برنامه‌های سال 97 ارائه داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علی بحیرایی معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان همدان بابیان اینکه کمیته امداد 90 درصد هزینه‌های دارویی و بستری بیماران سخت‌درمان و 100 درصد هزینه‌های بستری بیماران خاص تحت حمایت را تأمین می‌کند، گفت: 15 میلیارد و 500 میلیون تومان برای بهداشت و درمان مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان همدان تخصیص‌یافته است.

بحیرایی با ذکر اینکه از ابتدای سال جاری هفت میلیارد و 300 میلیون تومان برای درمان بیماران تحت حمایت هزینه شده است، گفت: 90 درصد از هزینه‌ها از اعتبارات دولتی و 10 درصد از محل کمک‌های مردمی پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه 165 مرکز سرپایی (پزشک، داروخانه، پاراکلینیک)، 13 بیمارستان دولتی، یک مرکز جراحی محدود غیردولتی و خیریه و یک بیمارستان غیردولتی و خیریه با کمیته امداد همدان همکاری دارند، ادامه داد: هفت مرکز دیالیز و یک مرکز شیمی‌درمانی نیز آمادگی ارائه خدمات به بیماران خاص و سخت‌درمان تحت حمایت کمیته امداد استان همدان را به‌صورت رایگان دارا است.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان همدان با توضیح اینکه بیماری‌های خاص شامل دیالیز، پیوند کلیه، تالاسمی، هموفیلی و ام‌اس است، گفت: 177 بیمار خاص و هزار و 229 بیمار سخت‌درمان تحت حمایت کمیته امداد همدان است.

بحیرایی در ادامه کمک به رفع سوءتغذیه سه هزار و 83 کودک زیر پنج سال برای هر نفر ماهیانه، 92 هزار تومان، کمک به رفع سوءتغذیه 52 مادر باردار و شیرده دارای سوءتغذیه ماهیانه نفری 100 هزار تومان و کمک به رفع سوءتغذیه سایر گروه‌های هدف به تعداد 305 نفر ماهیانه 50 هزار تومان را از برنامه‌های حوزه سلامت عنوان کرد.

وی همچنین در پایان گفت: پرداخت فرانشیز و خدمات ویژه درمان مددجویان شهری و روستایی برای 69 هزار و 868 نفر، کمک به ارتقای شاخص‌های بهداشت هشت هزار و 399 نفر از نیازمندان، کمک به تأمین تجهیزات و درمان 383 بیمار صعب‌العلاج و پرداخت بیمه خدمات درمانی 18 هزار و 589 نفر از مددجویان شهری از برنامه‌های کمیته امداد در زمینه بهداشت و درمان در سال 97 است.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۲۴۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید