دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۷ مهر ۱۳۹۷ / ۰۹:۱۵
سرویس : همدان
کد خبر : ۱۶۴۲۵۵
گزارشگر : ۹۶
گفت‌وگو با یک بانوی موفق

پرورش گاو شیری توسط مددجوی نهاوندی

(شنبه ۷ مهر ۱۳۹۷) ۰۹:۱۵

مینوش دکامنی، بانوی خودکفا شده‌ای که دریکی از روستاهای شهرستان نهاوند با دریافت 18 میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی از کمیته امداد در دام‌پروری خود گاو شیری پرورش می‌دهد و اکنون به خودکفایی رسیده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مینوش دکامنی، بانوی خودکفا شده‌ای که دریکی از روستاهای شهرستان نهاوند در دام‌پروری خود گاو شیری پرورش می‌دهد.
وی که با دریافت 18 میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی از کمیته امداد در سال 95 فعالیت خود را آغاز کرده است، اکنون با درآمدی حدود یک‌میلیون و 500 هزار تومان به خودکفایی رسیده و از چرخه حمایتی این نهاد خارج‌شده است.
این بانوی خودکفا شده گفت: چهار فرزند داشتم، پسر کوچکم هشت‌ماهه بود که خبر فوت همسرم را به من دادند، شوکه شده بودم و توانایی انجام هیچ کاری را نداشتم، تحت حمایت کمیته امداد قرار گرفتم و فرزندانم با قرار گرفتن در طرح اکرام ایتام دارای حامی شدند.
باید ادامه می‌دادم و دوباره روی پای خود می‌ایستادم، فرزندانم در حال بزرگ شدن بودند و اکنون‌که دیگر همسرم در کنارشان نبود من باید جای خالی‌اش را پر می‌کردم.
به کمیته امداد مراجعه کردم و با توضیح اینکه مکانی دارم برای راه‌اندازی دام‌پروری، از ایده من استقبال شد و وام اشتغال‌زایی دریافت کردم، با توکل به خدا و حمایت کمیته امداد گاو شیری خریداری کردم و کار خود را شروع کردم.
برای دختر اولم 17 میلیون تومان و برای دختر دومم 21 میلیون تومان جهیزیه تهیه کردم و آن‌ها را سربلندبه خانه بخت فرستادم، هرکسی که تلاش کند، رزق و روزی وارد زندگی‌اش می‌شود، من نیز برای بزرگ کردن فرزندانم و سروسامان دادن آن‌ها ناامید نشدم و تلاش‌های بسیاری انجام دادم که نتیجه زحماتم را نیز به بهتری شکل با عاقبت به خبر شدن فرزندانم گرفتم.
انتهای پیام

(آلبوم مرتبط)

تعداد بازدید : ۲۶۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید