دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۱ مهر ۱۳۹۷ / ۱۳:۳۶
سرویس : همدان
کد خبر : ۱۶۴۳۷۰
گزارشگر : ۹۶

سالمندان 37 درصد از مددجویان کمیته امداد استان همدان را تشکیل می‌دهند

(چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۷) ۱۳:۳۶

32 هزار و 718 سالمند تحت حمایت کمیته امداد استان همدان قرار دارند و از خدمات این نهاد بهره می‌برند.

قائم‌مقام کمیته امداد استان همدان گزارشی از خدمات ارائه‌شده به سالمندان تحت حمایت این نهاد ارائه داد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، قاسم یارمحمدی قائم‌مقام کمیته امداد استان همدان بابیان اینکه سالمندان ستون خیمه جامعه به شمار می‌آیند و در فرهنگ ایرانی‌ها از دیرباز مقام و منزلت فراوانی داشته و دارند، ادامه داد: 32 هزار و 718 سالمند تحت حمایت کمیته امداد استان همدان قرار دارند و از خدمات این نهاد بهره می‌برند که 18 درصد از جمعیت سالمندان استان و 37 درصد از جمعیت افراد تحت حمایت کمیته امداد همدان را شامل می‌شوند.
یارمحمدی با اشاره به اینکه سالمندی دوره‌ای بسیار حساس از زندگی هر انسان است، دوره‌ای که فرد پس از سال‌ها فعالیت و تلاش در خانواده و جامعه به آن پای می‌گذارد، ادامه داد: کمیته امداد استان همدان همایشی برای بالا بردن روحیه و مشارکت سالمندان در مباحث مختلف برای دو هزار و 782 نفر برگزار کرده است و همچنین آموزش‌هایی درزمینهٔ بهداشت و تغذیه با دعوت از اساتید مجرب دانشگاه علوم پزشکی نیز بهره‌مند شدند.
وی همچنین با اشاره به هفته سالمند، گفت: از 22 نفر از سالمندان فعال در عرصه‌های اجتماعی وزندگی تجلیل به عمل آمد و 700 نفر دیگر از سالمندان نیز از خدمات غربالگری (قند خون و فشارخون) نیز بهره‌مند شدند.
قائم‌مقام کمیته امداد استان همدان گفت: در این هفته از 34 سالمند بیمار نیز تفقد و دلجویی به عمل آمد و 225 میلیون تومان لوازم بهداشتی، پوشاک و مواد غذایی در بین سالمندان توزیع شد.
یارمحمدی به دیگر خدمات ارائه‌شده به سالمندان اشاره کرد و گفت: پرداخت ماهیانه 100 هزار تومان برای 267 نفر از سالمندان زمین‌گیر، پرداخت هزینه‌های جانبی مانند پوشک بزرگ‌سالان، ویلچر، عصا و توالت فرنگی از خدمات ارائه شده به مددجویان است.
وی همچنین با اشاره به پرداخت هزینه‌های مددجویان سالمند از اعتبارات بیمه و خدمات ویژه گفت: 12 هزار و 713 نفر از مددجویان سالمند ساکن شهر و 20 هزار و پنج نفر ساکن روستا می‌باشند.
 قائم‌مقام کمیته امداد استان همدان در پایان نیز بابیان اینکه 22 هزار و 620 نفر از مددجویان سالمند را زنان تشکیل می‌دهند، ادامه داد: 10 هزار و 98 نفر از جامعه هدف را مردان تشکیل می‌دهند.
انتهای پیام

(آلبوم مرتبط)

تعداد بازدید : ۳۷۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید