دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۱۷ دی ۱۳۹۷ / ۱۳:۳۵
سرویس : همدان
کد خبر : ۱۶۶۰۷۷
گزارشگر : ۹۶

۵۰ هزار و ۶۸۲ خانوار تحت حمایت کمیته امداد همدان هستند

(دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷) ۱۳:۳۵

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان همدان گفت: تلاش برای توانمندی و ایجاد منبع درآمد و درنهایت عدم وابستگی مددجویان به مستمری کمیته امداد به حفظ عزت‌نفس و خودکفایی آن‌ها کمک می‌کند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علی بحیرایی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان همدان گفت: بحث اشتغال یکی از دغدغه‌ها و مسائل مهم جامعه است تلاش برای توانمندی و ایجاد منبع درآمد و درنهایت عدم وابستگی مددجویان به مستمری کمیته امداد به حفظ عزت‌نفس و خودکفایی آن‌ها کمک می‌کند و همچنین این افراد زمینه اشتغال افراد دیگر را نیز فراهم می‌کنند.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان همدان بابیان اینکه ۵۰ هزار و ۶۸۲ خانوار تحت حمایت کمیته امداد همدان قرار دارند، گفت: 30 هزار و 871 زن سرپرست خانوار نیز از خدمات این نهاد بهره می‌برند.
وی با اشاره به اینکه 28 هزار و 331 خانوار نیز دارای سرپرست بالای 60 سال سن هستند افزود: این تعداد 62 درصد از مددجویان کمیته امداد استان همدان را تشکیل می‌دهند.
وی ادامه داد: 41 هزار و 467 خانوار نیز به‌صورت ماهانه از کمیته امداد مستمری دریافت می‌کنند.
بحیرایی بابیان اینکه از ابتدای سال تاکنون 69 میلیارد و 828 میلیون تومان به‌حساب سرپرستان خانوار تحت حمایت واریزشده است گفت: برای دریافت مستمری شاخص‌هایی همچون فوت سرپرست، خانواده‌های طلاق گرفته، دارای سرپرست ازکارافتاده، دارای سرپرست زندانی، سرپرست بیمار، سرپرست سرباز و خانواده دارای سرپرست متواری در نظر گرفته می‌شود.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۰۸

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید