جزییات خبر

سه شنبه / ۲ مهر ۱۳۹۸ / ۱۲:۱۶
سرویس : همدان
کد خبر : ۱۷۰۹۰۰
گزارشگر : ۹۶

حمایت از 12هزار و 454 دانش‌آموز همدانی

(سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸) ۱۲:۱۶

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان همدان گفت: کمک های ماهیانه کمیته امداد به دانش آموزان شامل کمک هزینه تحصیلی، ایاب و ذهاب و پوشاک، تقویت بنیه تحصیلی، آمادگی کنکور و راهیابی به دانشگاه، کمک هزینه تحصیلی دانش آموزان نخبه و استعداد برتر، مشاوره و راهنمایی تحصیلی است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علی بحیرایی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان همدان درباره کمک‌های ارائه‌شده به دانش آموزان به‌ویژه در آغاز سال تحصیلی اظهار کرد: در سال 97 تعداد دانش آموزان تحت حمایت 9228 نفر بوده که 2176 نفر در مناطق محروم و 7052 نفر در مناطق برخوردار زندگی می‌کرده‌اند که برای کمک‌هزینه و تقویت بنیه تحصیلی دانش آموزان بیش از سه میلیارد و 100 میلیون تومان هزینه شده است.
وی بابیان اینکه 4672 دانش‌آموز در مقاطع ابتدایی، 3953 نفر در مقطع متوسطه اول و دوم نظری و 603 نفر در رشته‌های فنی‌وحرفه‌ای  مشغول به تحصیل بوده‌اند، افزود: در سال جاری تعداد 12 هزار و 454 دانش‌آموز از خدمات این نهاد بهره‌مند هستند.
بحیرایی عنوان کرد: کمک‌های ماهیانه کمیته امداد به دانش آموزان شامل کمک‌هزینه تحصیلی، ایاب‌وذهاب و پوشاک، تقویت بنیه تحصیلی، آمادگی کنکور و راه‌یابی به دانشگاه، کمک‌هزینه تحصیلی دانش آموزان نخبه و استعداد برتر، مشاوره و راهنمایی تحصیلی است.
وی بیان کرد: کمیته امداد با همکاری آموزش‌وپرورش، دانش‌آموزانی که ترک تحصیل‌کرده و یا افت تحصیلی دارند را شناسایی و برای مشاوره فردی این عزیزان اقدام می‌کند، دانش آموزان نیازمند به اقدامات تخصصی همچون اختلال یادگیری نیز به کلینیک خصوصی ارجاع شده‌اند.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان همدان بابیان اینکه درصورتی‌که علت ترک تحصیل مشکل اقتصادی باشد، به‌غیراز کمک‌هزینه تحصیلی به‌صورت موردی نیز موردحمایت قرار می‌گیرند، اضافه کرد: بازماندگان از تحصیل نیز در صورت عدم علاقه به تحصیل به واحد اشتغال و خودکفایی برای آموزش مهارت معرفی‌شده و دیر آموزان هم به واحد فرهنگی برای شرکت در کلاس‌های تقویتی معرفی می‌شوند.
وی در پایان یادآور شد: برگزاری کارگاه‌های آموزشی درزمینهٔ اعزام فرزندان به ادامه تحصیل، برگزاری کارگاه با عنوان فرزند پروری و حقوق فرزند بر والدین از نگاه اسلام، بازدید از خانواده‌های در معرض آسیب و جمع‌آوری بانک اطلاعاتی توسط مشاور، فراهم کردن شرایط اشتغال برای سرپرست خانوار و تشویق به استفاده از تسهیلات اشتغال متناسب باعلاقه، توانمندی و استعداد این عزیزان و پرداخت کمک‌های موردی از دیگر اقدامات کمیته امداد درزمینهٔ کودکان کار و متکدیان به شمار می‌آید.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۶۶۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید