جزییات خبر

سه شنبه / ۹ مهر ۱۳۹۸ / ۱۳:۱۹
سرویس : همدان
کد خبر : ۱۷۱۰۴۲
گزارشگر : ۹۶
در نیمه نخست سال 98؛

ایجاد 1123 شغل برای مددجویان همدانی

(سه شنبه ۹ مهر ۱۳۹۸) ۱۳:۱۹

مدیرکل کمیته امداد استان همدان با اشاره به اینکه 1123 شغل از محل پرداخت تسهیلات در 6 ماهه اول امسال برای مددجویان ایجادشده است گفت: 130 شغل جدید نیز از طریق کارشناسان کاریابی همراه با بیمه نیز برای این عزیزان ایجادشده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، پیمان ترکمانه، مدیرکل کمیته امداد استان همدان بیان کرد: برگزاری آموزش‌های رایگان فنی‌وحرفه‌ای، ایجاد اشتغال برای مددجویان جویای کار و دارای توانایی، پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی و همچنین اعمال نظارت‌های تخصصی و فنی بر طرح‌های اشتغال مددجویان توسط ناظران متخصص، گام‌های اصلی جهت توانمندسازی و خودکفایی مددجویان تحت حمایت این نهاد است.
مدیرکل کمیته امداد استان همدان بابیان اینکه 1123 مورد اشتغال از ابتدای سال در استان برای مددجویان تحت حمایت ایجادشده است گفت: 26 میلیارد و 796 میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه در این زمینه پرداخت‌شده است.
ترکمانه در ادامه گفت: 486 شغل از طریق پرداخت هفت میلیارد و 95 میلیون تومان تسهیلات از محل منابع صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت و 637 شغل از طریق پرداخت 19 میلیارد و 701 میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه از محل منابع بانکی ایجادشده است.
مدیرکل کمیته امداد استان همدان به بیشترین فرصت‌های شغلی ایجادشده در استان اشاره کرد و اظهار داشت: 451 مورد از این مشاغل درزمینهٔ دام‌پروری و 408 مورد درزمینهٔ فعالیت‌های صنفی و خدمات بوده است.
پیمان ترکمانه بابیان اینکه 354 مورد از طرح‌های اجراشده در سال جاری در شهرها و 769 مورد در روستاهای استان همدان بوده است افزود: 30 هزار و 209 مورد نظارت نیز توسط کارشناسان حوزه خودکفایی برای راهنمایی به‌موقع مجریان طرح‌های اشتغال و همچنین جلوگیری از انحراف طرح‌ها صورت گرفته است.
مدیرکل کمیته امداد استان همدان در پایان همچنین با اشاره به اهمیت آموزش در ایجاد اشتغال برای مددجویان گفت: دوره‌های آموزشی بلندمدت رایگان نیز با همکاری فنی‌وحرفه‌ای و آموزشگاه‌های آزاد برای 3115 نفر از مددجویان مستعد اشتغال برگزارشده که در رشته‌های کشاورزی، دام‌پروری، فنی و صنعتی، صنایع‌دستی، قالیبافی، خیاطی، رشته‌های خدماتی، حسابداری و کامپیوتر بوده و پیش‌بینی‌شده است تا پایان سال مبلغ یک میلیارد و 265 میلیون تومان برای آموزش 4480 نفر هزینه پرداخت شود.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۹۵۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید