جزییات خبر

شنبه / ۱۳ مهر ۱۳۹۸ / ۱۳:۵۳
سرویس : همدان
کد خبر : ۱۷۱۱۶۲
گزارشگر : ۹۶

55 هزار و 489 مددجوی همدانی تحت پوشش بیمه حوادث هستند

(شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸) ۱۳:۵۳

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان همدان گفت: 38 هزار و 509 مددجوی معیشت بگیر، 8781 مددجوی تبصره 14 و 8199 مددجوی غیر معیشت بگیر در همدان دارای بیمه حوادث هستند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علی بحیرایی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان همدان با اشاره به اینکه 55 هزار و 489 نفر در این نهاد دارای بیمه حوادث هستند، گفت: بیمه حوادث برای مددجویان شهری شامل ساختمان، تأسیسات و وسایل منزل می‌شود، ادامه داد: برای روستاییان نیز شامل ساختمان، وسایل منزل، تأسیسات محل سکونت و محل نگهداری احشام است.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان همدان در ادامه بابیان این مطلب که در این زمینه در سال جاری 616 میلیون تومان هزینه پرداخت‌شده است، توضیح داد: بیمه حوادث شامل اتفاقاتی مانند آتش‌سوزی، صاعقه، انفجار، سیل، زلزله، طوفان، ضایعات ناشی از نشست آب باران، ذوب برف و تگرگ، غرامت فوت و نقص عضو بیمه‌شده اصلی است.
وی همچنین گفت: 287 میلیون تومان در قالب 30 مورد وام ودیعه مسکن به آسیب دیدگان از سیل، 104 مورد لوازم ضروری ویژه سیل‌زدگان، پرداخت کمک‌های موردی، وام‌های ضروری، وام بلاعوض تعمیرات، 1516 مورد مسکن احداث‌شده و 1031 مورد تعمیرات کلی مسکن از خدمات فوری ارائه‌شده به آسیب دیدگان سال جاری بوده است.
بحیرایی با اشاره به اینکه خدمات محرومیت‌زدایی با مشارکت سپاه و اردوهای جهادی در مناطق محروم اجرا می‌شود، گفت: خدماتی از قبیل خدمات عمرانی و ساختمانی، بهداشتی، آموزشی، فرهنگی و اشتغال به مددجویان ارائه می‌شود.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان همدان با اشاره به اینکه خدماتی مانند خدمات فرهنگی، اشتغال، مسکن، حقوقی و حمایتی به مناطق محروم ارائه می‌شود، گفت: کمیته امداد در این زمینه وظایفی مانند تخصیص اعتبارات دولتی و غیردولتی، پیگیری جذب اعتبارات و برنامه ابلاغی نیز را در این مناطق به عهده دارد.
وی در پایان گفت: خدمات آموزشی، فرهنگی، اشتغال، مسکن و فعالیت‌های عمرانی، مباحث حقوقی، بهداشت و درمان امسال به مددجویان مناطق محروم باهدف محرومیت‌زدایی انجام‌شده است.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۷۰۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید